Президенти США і Південної Кореї Дональд Трамп і Мун Чже Ін у понеділок, 4 вересня, провели телефонну розмову, під час якої домовилися посилити тиск на Північну Корею, повідомляє прес-служба Білого дому.
При цьому глави держав мають намір використовувати всі засоби, наявні в їхньому розпорядженні. Обидва лідери висловились за посилення спільних військових можливостей".
"Президент Трамп дав принципову згоду на те, щоб Південна Корея придбала озброєння та обладнання з США на багато мільярдів", - йдеться в повідомленні.
Також Трамп "погодився з південнокорейською ініціативою про зняття обмежень на вагу боєголовок" на ракетах, розміщених на території Південної Кореї. Представник канцелярії Південної Кореї назвав цей крок "ефективним заходом".
Лідери держав засудили ядерні випробування КНДР, проведені в неділю, 3 вересня. А також назвали їх "серйозною загрозою" і "провокацією", яку Пхеньян "демонструє світу".
Нагадаємо, в неділю, 3 вересня, влада Північної Кореї заявила про успішне випробування водневої бомби. Раніше в КНДР повідомили про розробку "поліпшеного" водневого боєзаряду, який може використовуватися в якості боєголовки для міжконтинентальної балістичної ракети.
Американські, японські та південнокорейські сейсмологи зафіксували підземні поштовхи поблизу північнокорейського полігону Пунгері, на якому КНДР зазвичай проводить випробування ядерної зброї. Співрозмовник агентства Reuters повідомив про те, що така активність може свідчити про випробування Північною Кореєю водневого боєзаряду. Голова оборонного комітету парламенту Південної Кореї Кім Ян Ву повідомив про те, що потужність бомби склала 100 кілотонн у тротиловому еквіваленті.
У зв'язку з ядерними випробуваннями КНДР збройні сили Південної Кореї приведені у підвищену боєготовність, а в адміністрації президента Південної Кореї оголосили про скликання Ради національної безпеки для обговорення ситуації, що склалася. Також у відповідь на північнокорейські випробування Сеул провів військові навчання.
Докладніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Країна ядерної свіжості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".