UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Корея закликала Росію відмовитися від угоди з КНДР про поставки зброї

За даними США, КНДР передала РФ балістичні ракети, якими Москва вже била по Україні. 

Південна Корея в п'ятницю, 5 січня, знову закликала Росію припинити домовленості про поставки зброї з Північною Кореєю, що порушують міжнародні санкції, за які сама ж РФ і голосувала, після того, як Сполучені Штати повідомили про постачання КНДР балістичних ракет та іншого обладнання Москві. Про це пише Yonhap.

“Для Росії, яка є стороною санкційних резолюцій Ради Безпеки ООН щодо Північної Кореї, отримання північнокорейської зброї та використання її у війні проти України є самосуперечливим”, - заявив представник МЗС Сеула.

Читайте також: Британія про використання Росією північнокорейської балістики: "КНДР заплатить високу ціну"

"Ми вкотре рішуче закликаємо негайно припинити це", - додав він.

У тісній координації з США Південна Корея уважно стежить за розвитком подій у військовій співпраці між Пхеньяном і Москвою, в тому числі після заяви Білого дому про надання зброї, сказали в МЗС Південної Кореї.

Уряд Сеула тісно співпрацюватиме з міжнародним співтовариством, включаючи США і Японію, щодо цього питання, додав він, заявивши, що такі угоди про постачання зброї є актом, який загрожує миру і безпеці в усьому світі за межами Корейського півострова.

Очікується, що Південна Корея і США обговорять це питання на засіданні Радбезу ООН наступної середи, 10 січня.

Читайте також: У ЗСУ поки не можуть підтвердити, що Росія вже била по Україні балістикою КНДР

Раніше повідомлялося, що Північна Корея передавала Росії артилерійські снаряди для війни проти України. Нещодавно Білий дім заявив, що КНДР надала Росії кілька десятків балістичних ракет і пускових установок для них. За даними США, деякі з цих ракет Москва вже використала у своїх нещодавніх атаках на Україну.  

Штати та їхні союзники вважають, що Пхеньян прагне отримати від Москви технічну допомогу у розробці новітніх озброєнь, в обмін на передачу зброї для війни проти України.