Південна Корея і Європейський Союз домовилися посилити співпрацю у сфері безпеки – на тлі напруженості через вторгнення Росії в Україну та через ядерні загрози з боку Північної Кореї, повідомляє Reuters.
22 травня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль провів у Сеулі зустріч із президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн і президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, під час якої лідери також домовилися працювати разом над питаннями зміни клімату, охорони здоров'я і ланцюгів поставок.
Юн наполягає на посиленні безпекових зв'язків з Європою та іншими союзниками США для вирішення глобальних проблем, включаючи війну в Україні та напруженість через позицію Китаю щодо Тайваню. Він також прагне співпраці для стримування ядерних амбіцій Північної Кореї.
На переговорах Юн і лідери ЄС у спільній заяві засудили вторгнення Росії в Україну як грубе порушення міжнародного права.
«Росія повинна припинити свою агресію і негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з усієї території України», – йдеться в заяві.
Нагадаємо, що 21 травня повідомлялося про підписання угоди щодо захисту військової таємниці для посилення оборонного співробітництва між Південною Кореєю та Німеччиною. Вона має допомогти «безперебійно функціонувати ланцюжку постачання оборонної промисловості».
Сеул, великий виробник артилерійських снарядів, не надавав летальну зброю Україні, але минулого місяця в інтерв'ю агентству Reuters Юн сигналізував про можливу зміну своєї позиції проти надання зброї Україні. Після цього Росія пригрозила, що надання військової допомоги Україні означатиме втягнення Сеула в конфлікт, натякнувши, що РФ може передати зброю КНДР.
19 травня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що польська армія отримала чергову партію південнокорейських танків K2 Black Panther – сім одиниць. Міноборони замовило їх, а також самохідні гаубиці K9 Thunder на суму $3,4 млрд і $2,4 млрд відповідно. Поставки почалися в грудні минулого року й триватимуть до 2026 року.