UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Корея, США та Японія вперше провели спільні повітряні навчання

Навчання є частиною розширення оборонної співпраці трьох країн на тлі зростання загрози з боку Північної Кореї. 

Південна Корея, США та Японія вперше провели спільні тристоронні повітряні навчання в неділю, 22 жовтня, поблизу Корейського півострова. Про це заявили південнокорейські військово-повітряні сили, повідомляє Kyodo.

Навчання були частиною спільних зусиль країн із розширення оборонної співпраці на тлі зростання ракетної та ядерної загрози з боку Північної Кореї. Південнокорейські військові джерела заявили, що це були перші подібні навчання, проведені трьома країнами, в той час як раніше вони проводили лише двосторонні маневри.

Читайте також: Південна Корея розгляне додаткові заходи проти передачі зброї КНДР до Росії — Yonhap

Під час тристоронніх навчань винищувачі ВПС Південної Кореї, ВПС США і Сил самооборони Японії супроводжували американський стратегічний бомбардувальник B-52, який приземлився на південнокорейській авіабазі у вівторок, 17 жовтня.

Бомбардувальник, здатний нести ядерну зброю, здійснив рідкісну посадку в Південній Кореї після польоту на оборонній виставці, що проводиться раз на два роки в місті Соннам, поблизу Сеула, і спільних навчань з південнокорейськими винищувачами.

Перекидання американського стратегічного бомбардувальника B-52 до Південної Кореї з інших причин, окрім участі у спільних військових навчаннях, вважається рідкісним явищем.

Сполучені Штати та їхні два союзники в Азії у сфері безпеки продовжуватимуть зміцнювати тристоронню співпрацю, заявили у ВПС Південної Кореї.

Читайте також: Військові Австралії вперше приєднаються до спільних командно-штабних навчань Японії та США

У посиленні безпекового співробітництва США, Південної Кореї та Японії в Пекіні вбачають зародки формування, спрямованого проти Китаю. Та чи справді азійські країни разом зі Сполученими Штатами найближчим часом зможуть сформувати військовий альянс на кшталт НАТО? Про перспективи такого союзу — в статті Наталії Бутирської «Війна Росії проти України оживила «привид НАТО» на Сході».