UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Корея розглядає можливість “потужних” санкцій на тлі повідомлень про торгівлю зброєю між КНДР та РФ

Нещодавно повідомлялося, що Північна Корея відправила понад тисячу контейнерів з військовою технікою і боєприпасами до Росії.

Південна Корея не має іншого вибору, окрім як вдаватися до "потужних" санкцій проти Північної Кореї та РФ, якщо Москва надасть Пхеньяну військові технології в обмін на поставки північнокорейської зброї до Росії. Про це в інтерв'ю Yonhap заявив міністр з питань об'єднання Південної Кореї Кім Юн Хо.

Минулого тижня Сполучені Штати повідомили, що Північна Корея доставила понад тисячу контейнерів з військовою технікою і боєприпасами до РФ для використання у війні проти України на тлі припущень, що нещодавня зустріч між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і главою Кремля Владіміром Путіним могла призвести до угоди про постачання зброї.

Північна Корея, очевидно, хоче, щоб Росія передала їй технології розробки високотехнологічної зброї, оскільки КНДР намагається розвивати ядерну і ракетну програми.

Південна Корея вважає, що зброя надходить до Росії з Північної Кореї, заявив Кім Юн Хо, додавши, що Сеул "дуже серйозно" ставиться до військового співробітництва між двома країнами.

Читайте також: Лавров приїхав до Північної Кореї поглиблювати співпрацю

"Якщо Росія пропонує військові технології Північній Кореї, це свідчить про серйозну загрозу безпеці Південної Кореї. Тоді ми не можемо не вимагати потужних санкцій проти Росії і Північної Кореї разом з США та іншими країнами", - сказав Кім.

Водночас він заявив, що Південна Корея наразі не розглядає можливість запровадження односторонніх санкцій проти РФ через її ймовірну угоду з Північною Кореєю щодо постачання зброї.

Росія, один з п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН, в минулому голосувала за резолюції, що забороняють будь-яку торгівлю зброєю з Північною Кореєю.

КНДР перебуває під санкціями ООН, а також окремими санкціями США через ядерні випробування і запуски ракет дальнього радіусу дії.

У вересні Південна Корея запровадила односторонні санкції проти північнокорейської компанії та п'яти осіб, причетних до незаконного фінансування програм зі створення зброї масового знищення. 

Торкаючись питання призупинення угоди про зниження військової напруженості з Північною Кореєю від 2018 року, Кім сказав, що уряд може розглянути можливість призупинення угоди, якщо Пхеньян здійснить "серйозні" провокації.

Угода привернула нову увагу, оскільки несподівана атака на Ізраїль з боку ХАМАС відновила занепокоєння Південної Кореї щодо спроможності Сеула протистояти потенційному нападу з боку Північної Кореї.

Угода, зокрема, передбачає створення буферних зон уздовж сухопутних і морських кордонів, а також безпольотних зон уздовж кордону з метою зниження військової напруженості і запобігання випадковим зіткненням. Але Північна Корея неодноразово порушувала угоду.

Описуючи угоду як "власну мету в галузі безпеки", Кім сказав, що вона обмежує можливості Південної Кореї зі спостереження в той час, коли військові загрози з боку Північної Кореї залишаються високими.

"Якщо КНДР вдасться до серйозних провокацій, ми повинні активно переглянути міжкорейську військову угоду", - зазначив він, додавши, що уряд вирішуватиме, які провокаційні дії вважатимуться серйозними.

Читайте також: Два судна возять зброю з КНДР в Росію для війни проти України - WP

Нещодавно супутникові знімки показали значний сплеск залізничного руху вздовж кордону між Північною Кореєю і Росією на тлі занепокоєння з приводу можливих поставок зброї.

Навіть cам факт зустрічі Кіма з Путіним та перспективи військово-технічного співробітництва РФ і Північної Кореї викликали серйозне занепокоєння у західних країн та азійських сусідів КНДР. Про те, «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна», читайте в статті Наталії Бутирської.