UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Корея посилила спостереження за кордоном з КНДР після запуску Пхеньяном супутника-шпигуна

Запуск супутника-шпигуна порушує низку резолюцій Радбезу ООН, зазначають у США.

Південна Корея посилить військове спостереження вздовж сильно укріпленого кордону з Північною Кореєю після того, як КНДР, ігноруючи попередження США, запустила на орбіту супутник-шпигун, повідомляє Reuters.

Цей крок реалізують, призупинивши дію частини військової угоди з Північною Кореєю щодо зниження напруженості у відносинах між країнами, укладеної у 2018 році.

Про виведення на орбіту свого першого супутника-шпигуна Північна Корея заявила 21 листопада. Лідер країни Кім Чен Ин спостерігав за пуском ракети з бази.

За інформацією північнокорейського агентства KCNA, у центрі управління космічного агентства в Пхеньяні Кім отримав інформацію про перші операції супутника і переглянув зроблені над тихоокеанською територією США Гуам знімки американських військових об'єктів, у тому числі бази ВПС Андерсен.

Кім відзначив необхідність збільшення кількості розвідувальних супутників на різних орбітах, щоб дати збройним силам "велику кількість цінної інформації про супротивника в режимі реального часу і ще більше підвищити їхню оперативність".

Свою основну розвідувальну місію супутник почне 1 грудня після коригування.

Читайте також: Вчені виявили нові закономірності поведінки злочинців-рецидивістів

Представник Ради національної безпеки США Едрієн Уотсон назвала запуск "нахабним порушенням численних резолюцій Ради Безпеки ООН".

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, який зараз перебуває у Великій Британії, схвалив зупинення дії частини угоди з Північною Кореєю. Раніше Юн провів засідання Ради національної безпеки з міністрами та керівником розвідки по відеозв'язку.

На початку червня на тлі активних ракетних випробувань Північної Кореї Південна Корея випробувала ракетний перехоплювач Long-range Surface-to-Air Missile (L-SAM). Є припущення, що дана система ППО надійніша, ніж американська Patriot.