UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Африка заборонить розводити в неволі левів для полювання

Країна готує закон проти одомашнення левів.

У неділю Південна Африка оголосила про плани заборонити розведення левів у неволі для трофейного полювання або для того, щоб туристи могли погладити їх, щоб сприяти більш «автентичному» досвіду.

Рішення було прийнято після рекомендацій, що містяться в дослідженні цієї спірної практики, проведеної спеціальною комісією, призначеною урядом.

Група вивчала менеджмент і правила, що регулюють полювання, торгівлю і утримання в неволі левів, слонів, носорогів і леопардів.

Міністр навколишнього середовища Барбара Крісі заявила на прес-конференції: «Ми повинні зупинити і повернути назад одомашнення левів шляхом розведення і утримання в неволі».

Рішення, яке ще належить сформулювати у вигляді законопроекту, швидше за все, поставить уряд на шлях зіткнення з потужною багатомільйонною індустрією розведення левів у неволі.

Міністр попередила, що рекомендації не спрямовані на придушення мисливського господарства.

«Регульоване законом полювання на культові види тварин в рамках нормативно-правової бази буде як і раніше дозволено, ми не забороняємо дозволене полювання, регульоване законом», - сказала вона.

Крісі додала, що в звіті міститься рекомендація «негайно вжити заходів, щоб зупинити взаємодію туристів з полоненими левами, включаючи ласки дитинчат».

Читайте також: Коні, вівці, мисливські трофеї та шуби: тварини й одяг у деклараціях депутатів

Практика полювання на левів, вирощених в неволі, довгий час викликала суперечки в Південній Африці, де велика кількість тварин міститься в загонах, оточених електричними огорожами.

Кампанії по забороні на ввезення трофеїв левів, вирощених в неволі, в останні роки набирають обертів в США, Австралії і деяких країнах Європи.

Міністр сказала, що індустрія туризму схильна до негативного сприйняття, яке впливає на те, які локації відвідають туристи.

«Намір тут полягає в тому, щоб гарантувати, що ті, хто цікавиться... полюванням на справжню дику природу», отримають такий досвід і «не будуть полювати на тварин, яких вивели з клітки», - сказала вона.

Про те, як в Україні зміниться Закон "Про мисливське господарство та полювання" та чому це стосується не тільки мисливців, читайте в статті "Про собак, котів і... корупції"