UA / RU
Підтримати ZN.ua

Питання України буде першорядним на майбутньому саміті НАТО в Брюсселі - Дуда

Президенти Польщі та Румунії обговорили ситуацію в Україні.

Президент Польщі Анджей Дуда та Румунії Клаус Йоханніс обговорили в Бухаресті 10 травня питання України.

Зокрема - як сказав президент Польщі - «проблема, яка зараз менше, хоча насправді два тижні тому була величезною, - передислокація російських військ в сторону українського кордону, небезпека потенційного подальшого вторгнення в Україну».

Він зазначив, що загроза російського вторгнення «відступила після повернення російських підрозділів до рідних баз». Польський президент наголосив, що, незважаючи на це, ситуація там дуже складна, і Крим, а також Донецький і Луганський регіони є окупованими територіями.

«Ні Європа, ні світ не можуть відводити очей від цієї частини нашого континенту. Абсолютно всі ми тут повинні відстоювати Україну, з одного боку, але з іншого боку, ми також повинні стояти на сторожі нашої безпеки», - заявив Дуда, передає "Польське радіо".

Він переконаний, що "як питання України, так і шлях України в НАТО, а також безпеки України і в цілому безпеки східного флангу, матимуть важливе значення на майбутньому саміті НАТО в Брюсселі".

У контексті ситуації в Україні президентів Польщі та Румунії запитали про необхідні гарантії безпеки з боку НАТО.

Дуда наголосив, що «перш за все, ми хочемо, щоб політика, що проводилася раніше Північноатлантичним альянсом з точки зору нарощування потенціалу на східному фланзі НАТО, була продовжена і реалізована». За його словами, необхідність її продовження наочно демонструється розвитком ситуації навколо України.

Польський лідер звернув увагу на агресивну поведінку Росії та її повернення до імперської політики. У такій ситуації, як продовжив він, дуже важливо показати, що Північноатлантичний альянс «живий, він адаптується до ситуації».

У той же час Дуда наголосив, що Альянс має оборонний характер. «Він служить для запобігання нападу на державу-члена. Цьому служать сили Північноатлантичного альянсу, і така політика Альянсу успішно впроваджується останнім часом і в нашій частині Європи», - підкреслив він.

Читайте також: Лукашенко і Путін обговорили плани України щодо інтеграції в НАТО

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що саміт НАТО в Брюсселі планувався як міні-зустріч лідерів країн-членів Альянсу, які повинні були познайомитися з президентом США Джо Байденом. При цьому спочатку планувалося, що саміт пройде без участі країн-партнерів, оскільки він буде сфокусований на обговоренні внутрішніх питань. При цьому співрозмовник ZN.UA зазначив, що у нього немає інформації, що на саміті НАТО заплановано обговорення анонсованої президентом Польщі Анджеєм Дудою "дорожньої карти" для України щодо виконання нею кроків щодо вступу в Альянс.