UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністр оборони Німеччини використав візит до США, щоб домогтися збільшення витрат на оборону в своїй країні — Politico

Згідно з підрахунками Пісторіуса, наступного року Німеччині потрібно буде витратити ще близько 7 мільярдів євро, щоб виконати свої оборонні зобов'язання.

Під час візиту до США цього тижня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус намагався переконати американських лідерів у тому, що Німеччина виконує Zeitenwende — обіцянку країни радикально зміцнити свої Збройні сили після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Але, намагаючись продемонструвати рішучість Німеччини в питаннях оборони, Пісторіус порушив інше питання, яке розділяє коаліційний уряд Німеччини: як країна буде за це платити? Про це пише Politico.

"Німеччина робить національну і колективну оборону своїм пріоритетом, що є вперше з часів Другої світової війни", — сказав Пісторіус.

Пісторіус має обмежений фінансовий простір для інвестування в німецьку армію, щоб зробити її "придатною для війни", як він нещодавно висловився. Це пов'язано з так званим "борговим гальмом" Німеччини, яке обмежує федеральний дефіцит до 0,35% ВВП, за винятком надзвичайних ситуацій. Пісторіус протягом останніх тижнів проводить кампанію за звільнення оборонних витрат від цих правил — і цю позицію він посилив під час свого візиту до США.

"Витрати на оборону і цивільний захист не повинні бути включені до правил боргового гальма", — повідомив він.

Читайте також: Пісторіус: Перемога України у війні все ще можлива

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер відповів Пісторіусу, стверджуючи, що збільшення боргу для фінансування оборонних витрат не є рішенням. Розбіжності в коаліції щодо фінансування оборонних витрат залишають відкритим питання про те, як Німеччина платитиме за обіцяну військову розбудову. Це питання стає ще більш актуальним зараз, коли спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро, виділений у 2022 році для посилення німецької армії, згідно з оцінками Пісторіуса, вичерпається до 2028 року.

За підрахунками Пісторіуса, наступного року Німеччині потрібно буде витратити ще близько 7 мільярдів євро, щоб виконати свої оборонні зобов'язання і досягти цільового показника НАТО щодо витрат на оборону в розмірі щонайменше 2% від ВВП. Згідно з одним з нещодавніх опитувань, 70% німців підтримують збільшення витрат на німецьку армію, навіть якщо це означає скорочення інших частин бюджету.

Хоча залишається незрозумілим, як Німеччина буде платити за свої оборонні зобов'язання, Пісторіус провів значну частину свого часу в США, намагаючись запевнити американських лідерів у тому, що Німеччина впорається з цим завданням.

Читайте також: Пісторіус: Німеччина та Польща працюватимуть разом над виробництвом боєприпасів для України

"Німецькі лідери усвідомлюють, що ресурси й увага Америки не можуть і не будуть зосереджені на Європі в майбутньому. Саме тому, Берлін бере на себе більше відповідальності за безпеку європейського континенту", — підсумував Пісторіус.

Нагадаємо, що міністр оборони Німеччини вважає, що оборонних витрат у 2% ВВП може бути не достатньо для стримування Росії найближчими роками. Коментарі Пісторіуса з'явилися після того, як міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що для країни буде "складним завданням" утримати витрати на оборону на рівні 2% від ВВП.