Австралійський банк оцінив збитки від пожеж в Австралії, які почалися у вересні, в 3 мільярди 450 мільйонів доларів США.
Лісові пожежі знищили більше 2500 будинків, 29 людей загинули. Новий Південний Уельс, Вікторія і Квінсленд - регіони, які найбільше постраждали від стихії. У Новому Південному Уельсі не ліквідовані 75 пожеж, у тому числі 25 стихійних.
Тим часом в австралійському парку рептилій на східному узбережжі країни близько Сіднея, куди були евакуйовані коали і інші постраждалі від пожежі тварини, в п'ятницю зіткнулися з небезпекою повені через проливні дощі.
"Ми не бачили такої повені в парку понад 15 років", - сказав директор парку Тім Фолкнер. "Контраст між кризою від лісових пожеж і цією раптовою повінню разючий", - сказав Фолкнер. "Але ми добре розуміємо, що величезна частина Австралії все ще горить, а мільйони тварин все ще знаходяться під загрозою".
2019-й рік не був спокійним ні для України, ні для світу. Можна перерахувати безліч проблемних тем, але "найгарячішою" (у всіх значеннях) була тема пожеж. Чимало українців обурюються: чому фотографія обгорілого кенгуру викликає бурхливішу реакцію, ніж портрет українського воїна в траурній рамці? Тому що страх перед вогнем давніше за почуття патріотизму і міцніше вбите у підсвідомість. Детальніше про глобальну зміну кліматичної системи читайте у статті Леоніда Горобця "Пожежі в Австралії: Сигнали для українців" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".