Президент Бразилії Делма Руссефф запропонувала провести референдум про зміну політичної системи у відповідь на масові акції протесту, що охопили країну.
Вона також пообіцяла інвестувати 50 млрд реалів (25 млрд доларів) в систему громадського транспорту - це один з головних приводів невдоволення демонстрантів.
Більше мільйона бразильців взяли участь у вуличних акціях, протестуючи проти зростання цін, корупції чиновників та невиправданих, на їхню думку, бюджетних витрат на проведення Чемпіонату світу з футболу 2014 року.
У понеділок Делма Руссефф провела зустріч з губернаторами всіх 26 штатів країни та мерами великих міст.
Попередньо президент зустрілася з лідерами протестного руху, щоб обговорити їхні вимоги.
Втім, за словами одного з лідерів демонстрантів, Руссефф не запропонувала ніяких конкретних заходів, тому "боротьба буде продовжуватися".
Увечері в понеділок у кількох містах продовжилися акції протесту, однак не такі масштабні як раніше.
Перед нарадою з губернаторами штатів і мерами Делма Руссефф зустрілася з представниками демонстрантів.
"Мій уряд прислухається до голосу демократії, - сказала вона на прес-конференції. - Нам потрібно навчитися чути голос вулиць. Всім нам без винятку потрібно зрозуміти, сигнали, що йдуть звідти - безпомилково і покірно".
"Бразилія готова рухатися вперед, і люди чітко дали зрозуміти, що їх не влаштовує поточний стан", - додала Руссефф.
Запропонований президентом пакет заходів включає в себе політичну реформу, нагляд за бюджетними витратами, а також додаткові витрати на освіту, охорону здоров'я і громадський транспорт.
Вона запропонувала провести референдум, щоб заснувати Конституційні збори, які в кінцевому підсумку мають змінити конституцію країни, а також пообіцяла вкласти 50 млрд реалів (25 млрд доларів) у транспортну інфраструктуру міст.
Однак президент закликала бразильців утриматися від подальших протестних акцій.
За словами кореспондента Бі-бі-сі у Ріо-де-Жанейро Алістера Лейтхеда, протестному руху у Бразилії, як і раніше, не вистачає лідерів: на вулицю виходять різні люди, незадоволені різними речами і пред'являють різні вимоги.
Чи триватиме протистояння, залежить від того, як організатори протестних акцій в соціальних мережах відреагують на останні заяви Делми Руссефф.
Наступного року, коли у Бразилії має відбутися Чемпіонат світу з футболу, мають відбутися перевибори. У 2016 країна прийме Олімпійські ігри.
Багато хто з демонстрантів незадоволені величезними витратами на будівництво дорогих спортивних об'єктів у країні, де значна частина населення живе за межею бідності і не може навіть дозволити собі придбати квитки на змагання.
Генеральний секретар ФІФА Жером Вальке заявив, що у футбольній організації "немає запасного плану" проведення Чемпіонату світу.
Хвиля демонстрацій розпочалася з акції протесту у Сан-Паулу, де городяни висловлювали невдоволення запланованим підвищенням цін на проїзд.
Ці плани були скасовані, проте протести вийшли за межі міста і набули загальнонаціонального масштабу, а вимоги демонстрантів стали значно ширші.
Бразильці потребують значних поліпшень у сфері освіти та охорони здоров'я, посилаючись на те, що платять відносно високі податки і не бачать належної віддачі від держави. !zn
Читайте також:
Антиурядові демонстрації у Бразилії зібрали мільйон осіб
Бразильці на масових акціях протесту повернули собі старі ціни на проїзд
Протестувальники у Бразилії змусили владу розпочати проведення соціальних реформ
МЗС попросив українців не ходити на акції протесту в Бразилії