UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після Brexit британці хочуть отримати паспорти Ірландії – ЗМІ

Суттєво збільшилася кількість заяв від британців на отримання ірландського паспорта.

Після референдуму, на якому більшість жителів Великобританії проголосувало за вихід країни із Європейського Союзу , кількість британців, які бажають обзавестися паспортами країн ЄС, різко збільшилася, пишуть британські видання.

Так, в інтернет-пошуковику Google одним з найпопулярніших запитів в останні дні є фраза "отримання ірландського паспорта", підкреслює видання Guardian.

Міністерство закордонних справ Ірландії повідомило, що істотно збільшилася кількість заяв від британців на отримання ірландського паспорта. У деяких поштових відділеннях Північної Ірландії вже закінчилися бланки заяв через різке зростання числа жителів цієї частини Великобританії, бажаючих отримати паспорт Ірландії.

щонайменше 500 тис. з 1,8 млн жителів Північної Ірландії мають ірландські паспорта, зазначає Financial Times. У Великобританії всього близько 5 млн людей, предки яких є ірландцями, що дозволяє отримати паспорт громадянина цієї країни.

Guardian вказує також на те, що деякі громадяни ЄС, яким не потрібно мати додаткових дозволів для роботи і життя у Великобританії, звернулися за отриманням британського паспорта.

Times повідомляє про те, що британців з інститутів Євросоюзу попросили забрати не тільки, образно кажучи, свої речі, але й свою мову.


Раніше мер Лондона Садок Хан, виступаючи у вівторок перед бізнесменами, зажадав від властей країни більшої автономії для британської столиці. Мер британської столиці нагадав, що жителі Лондона більшістю проголосували за збереження членства Великобританії в ЄС, тому Лондон повинен мати право голосу на переговорах про вихід країни з ЄС.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".