За минулий рік, і особливо після анексії Криму Росією, серед росіян значно зросла частка тих, хто вважає, свою країну великою державою, показало опитування.
Так, якщо у березні 2013 року лише кожен десятий (10%) вважав Росію великою державою, то у квітні цього року, після приєднання Криму, частка таких респондентів збільшилася вдвічі - до 20%, повідомили "Інтерфаксу" соціологи ВЦВГД, презентуючи результати своїх досліджень з цієї теми.
За їхніми даними, за той же термін значно додалося і тих громадян, хто вірить, що Росія у найближчі 15-20 років стане великою державою - з 41% до 54%.
Тільки 18% учасників опитування поки схильні до заперечення можливості становлення Росії як великої держави у найближчі десятиліття, хоча рік тому таких респондентів було вдвічі більше - 39%.
Опитування ВЦВГД проводилося 12-13 квітня за участю 1600 осіб у 130 населених пунктах в 42 областях, краях і республіках Росії.
Слід зазначити, що подібний рівень віри росіян у великодержавний статус своєї країни соціологи ВЦВГД фіксували і восени 2008 року, після військового конфлікту у Південній Осетії. Тоді 16% респондентів вважали Росію великою державою, 50% чекали, що в найближчі 15-20 років вона стане великою державою, а 19% заперечували таку перспективу.
На думку кожного другого респондента (52%), в даний час для досягнення статусу великої держави, в Росії, перш за все, має бути розвинута і сучасна економіка, потужні збройні сили (42%) і високий рівень добробуту громадян (25%). Кожен п'ятий опитаний (20%) упевнений, що такої мети неможливо досягти без розвитку науки та впровадження високих технологій.
Відповідаючи на питання, що перешкоджає тому, щоб Росія стала однією з провідних держав світу, респонденти в першу чергу вказували відставання від передових країн в економічному розвитку (42%). Окрім того, один з ключових стримуючих факторів - активний опір країн Заходу (37%).
На думку опитаних росіян, домогтися положення великої держави нашій країні також заважають: відсутність національної єдності (14%), людські якості співвітчизників (12%), нестійкість політичного становища в РФ (11%), міжнаціональні конфлікти всередині країни (9%) і ін
У свою чергу, кожен десятий учасник опитування (10%) не бачить жодних перешкод для того, щоб Росія стала однією з провідних держав світу. !zn
Читайте також:
Страхи Східної Європи: хто наступний у путінському списку?
В новому списку санкцій ЄС буде 15 росіян
Путін остаточно поховав міф про легітимність референдуму в Криму, - МЗС України
Путін не визнає вибори в Україні, якщо Царьова і Добкіна будуть бити