UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після вбивства афроамериканця в Міннеаполісі ввели комендантську годину

Президент США Джо Байден вже відреагував на подію, закликавши до «світу і порядку» в Міннесоті. Він також заявив про необхідність дочекатися висновків розслідування, яке має визначити, чи було використання зброї випадковим.

У Міннеаполісі і Сент-Полі ввели комендантську годину і режим НС після того, як поліція застрелила 20-річного афроамериканця в передмісті, що спровокувало хвилю протестів, повідомляє CBS Minnesota.

Комендантська година діятиме з 19:00 понеділка до 06:00 вівторка. На співробітників ЗМІ, екстрених служб, поліції правило не поширюється.

Губернатор Тім Вальц також закликав ввести комендантську годину ще в трьох округах, чисельністю населення від 2 млн чоловік.

Співробітниця поліції застрелила молодого чоловіка на прізвище Райт після того, як виявила ордер на його арешт під час перевірки документів. машину молоду людину зупинили для перевірки у нього документів. Він спробував сховатися на машині, проте поліцейська вистрілила в нього. Як потім пояснювали правоохоронці, вона хотіла оглушити його електрошокером, але помилково використовувала зброю.

Після цього в місті Бруклін-Сентер, де був застрелений Райт, почалися акції протесту. До тисячі людей зібралися біля поліцейського управління міста, що переросло в зіткнення з поліцією. Останні використовували сльозогінний газ і гумові кулі. Протести переросли в безлади, їх учасники атакували кілька торгових центрів.

Читайте також: Поліція затримує протестувальників в Міннеаполісі і Орегоні після голосування на виборах в США

Нагадаємо, також в Міннеаполісі 25 травня 2020 року поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт заплатив за сигарети фальшивої 20-доларовою банкнотою.

При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер в реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет. Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення. У ніч на 22 травня учасники протесту прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.