3, підтримавши Росію в анексії Криму, втратив контракт з Україною на поставку чотирьох десантних кораблів-амфібій класу "Зубр", які українські інженери будували в Феодосії.
Про це пише американське видання Washington Times, зауважуючи, що Пекін незадовго до анексії Криму повинен був заплатити Києву 14 мільйонів доларів за поставку одного десантного корабля.
"Доставка судна буда здійснена за лічені дні до анексії Криму російською армією. А саме на півострові був збудований корабель. Перед Пекіном постало питання, кому тепер віддати 14 мільйонів доларів", - йдеться в статті.
Росія наполягала, що Крим тепер частина її території. Тож гроші повинні отримати підприємства у Феодосії, на яких спорудили десантне судно. Китай погодився. Однак, згідно з контрактом з Україною, ще чотири судна українські інженери повинні були побудувати в КНР. За це Україна повинна була отримати від Китаю 315 мільйонів доларів. Однак тепер, коли Пекін підтримав Москву в анексії Криму, Київ навряд чи буде виконувати угоду.
"Замість цього, щоб втішити Китай, Росія пропонує йому перезамовити будівництво високотехнологічних бойових кораблів у компаній в Криму, але вже за значно вищою ціною", - йдеться в статті.
Автор нагадує, що впродовж 20 років Китай був найбільшим покупцем зброї в України. Здебільшого Пекін замовляв високотехнологічне озброєння, спроектоване в Росії, але українська сторона постачала його за значно нижчою ціною. Тож тепер, пише оглядач, Пекіну доведеться платити більше.
В цей же час, Китай збирається пришвидшити модернізацію армії. Про це заявив очільник КНР Сі Цзиньпін, який зауважив, що потужна армія із сучасним озброєнням є "невід'ємною частиною національної безпеки. Лише в цьому році Пекін витратив на армію більше 100 мільярдів євро.