UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підписи за референдум щодо асоціації України з ЄС можуть бути несправжніми - NYT

Уряд проігнорував пораду виборчкому щодо перевірки підписів.

Для того, щоб референдум щодо ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС відбувся, активісти в Нідерландах зібрали понад 400 тисяч підписів. Але, як виявилося, їхню справжність ніхто не перевіряв.

Про це, як повідомляє New York Times, стало відомо завдяки запиту нідерландського телеканалу RTL до Міністерства внутрішніх справ країни.

У Виборчому комітеті Нідерландів підтвердили, що імена у списку тих, хто нібито підтримав проведення референдуму, лише перевірили на наявність серед зареєстрованих виборців країни. Але справжність їхніх підписів ніхто не перевіряв.

"Нідерландський закон щодо референдумів не вимагає верифікації підписів", - сказала представник Виборчкому Гелен Гьорманн.

"Коли ми оцінили закон, ми висловили стурбованість процесом. Але неможливо перевірити підписи, тому що їх ніколи не вносили у виборчу систему", - пояснила вона.

Виборчком порадив уряду використати національну систему електронної ідентифікації, відому під назвою DigiD, щоб перевірити заявку про проведення референдуму. Але, за словами Гьорманн, пораду проігнорували.

Нагадаємо, що нідерландський референдум заблокував остаточну ратифікацію українсько-європейської угоди про асоціацію і ЗВТ. Процес зрушив з місця лише після того, як країни ЄС прикріпили до документу додаткову заяву про те, що угода не означає перший крок України до членства в Євросоюзі і не зобов'язує європейські країни допомагати Києву у сфері безпеки.

DT.UA ще в квітні минулого року в статті Тетяни Силіної "Не все пропало" звертало увагу на те, що онлайн-голоси за проведення референдуму (зокрема, IP-адреси які висловили підтримку громадян) ніхто не перевіряв, голландська влада вирішила, що це занадто марудне й витратне заняття.

Читайте також: Порошенко закликав Нідерланди завершити всі процедури щодо асоціації Україна–ЄС

Нещодавно повідомлялося, що Сенат Нідерландів розгляне угоду про асоціацію після 15 березня.

Тим часом, прем'єр Нідерландів упевнений в ратифікації Угоди про асоціацію ЄС-Україна. Кабінет Рютте вже підготував до розгляду законопроект, що має привести до ратифікації Угоди, незважаючи на результати консультативного референдуму у квітні 2016 року.