У розвідці США вважають неясними перспективи короткострокового врегулювання ситуації на Донбасі. Про це йдеться в доповіді глави розвідуправління Міноборони США Скотта Беррьєра, розміщеному на сайті комітету Сенату з питань збройних сил.
«Конфлікт на сході України триває вже восьмий рік, і Росія продовжує протидіяти прагненню Києва до власної геостратегічної орієнтації та євроатлантичної інтеграції. Росія і Україна домовилися про всеосяжне припинення вогню на Донбасі 27 липня 2020 року, що знизило рівень насильства майже на шість місяців, але припинення вогню почло слабшати в січні, і в квітні Росія розгорнула значні сили в Криму і на кордоні з Україною, нібито для навчань, але, ймовірно, в рамках кампанії з тиску на Україну, щоб вона поступилася вимогам Кремля. Перспективи короткострокового врегулювання неясні, і присутність очолюваних Росією сил на сході України залишається життєздатним інструментом примусу для Кремля, навіть якщо Москва піде на деескалацію своєї звичайної військової позиції », - йдеться в доповіді.
Крім того, Беррьєр уточнює, що в Криму Росія продовжує нарощувати військову присутність, щоб явно продемонструвати своє небажання віддавати півострів.
Раніше повідомлялося, що США оцінили роль Мінських угод у вирішенні конфлікту в Донбасі.