Перша авіабаза Росії у Білорусі буде розміщена у місті Ліда неподалік від польського і литовського кордону, повідомив головком ВПС Росії Віктор Бондарєв.
"Створення російської авіабази у Білорусі - це результат виконання міжурядової угоди про зміцнення військової складової Союзної держави. Як учасниця Союзної держави, Росія зобов'язана сформувати і мати там свою авіабазу", - наголосив Бондарєв.
На питання, буде авіабаза суто російською чи спільною російсько-білоруською, Бондарєв відповів: "Спочатку вона буде російською, а потім подивимося".
"Остаточно визначено місце дислокації авіабази - місто Ліда на північному заході Білорусі. Облаштовувати базу буде білоруська сторона, ми будемо їм у цьому допомагати. Авіабаза стане важливим елементом першого стратегічного ешелону оборони Союзної держави, забезпечуючи прикриття повітряного простору Білорусі", - відзначив головком.
За його словами, на аеродромі Ліда не потрібно зводити нові об'єкти - "будувати там нічого не треба, там все є".
Функціонувати база почне вже у цьому році, "через кілька місяців". На ній будуть розміщені модифіковані винищувачі Су-27СМ3, зазначив генерал.
"Поки ми там розмістимо Су-27СМ3, а потім подивимося, що з цього вийде, і приймемо остаточне рішення", - уточнив він.
Нагадаємо, питання створення російської авіабази обговорювалися на зустрічі білоруського президента Олександра Лукашенка і міністра оборони РФ Сергія Шойгу 23 квітня. За підсумками зустрічі Шойгу заявив, що вже до 2015 року Росія має намір розмістити у сусідній державі авіаполк із винищувачами.
Пізніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що запланована авіабаза не має стосунку до протиракетної оборони і не є російською відповіддю на ЄвроПРО.
Лавров зазначив, що для нейтралізації цих ризиків "є інші кошти", а в Росії та Білорусі єдиний військовий простір, тому "ми охороняємо свій кордон" (кордон Союзної держави). !zn
Читайте також:
У Лукашенка виявилися свої плани щодо російської авіабази у Білорусі
Росія успішно випробувала нову балістичну ракету - "вбивцю ПРО"
На тлі зниження військової могутності України сусідні країни активно озброюються
Лукашенко про Митний союз: Ми хотіли б, щоб Україна була нашою