Перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен звинуватила прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона в тому, що він веде себе нерозважливо і приймає рішення щодо Brexit на ходу, без ретельного аналізу. Про це повідомляє газета The Independent.
За словами Стерджен, манера поведінки Джонсона "в деякому роді безтурботна, (...) безрозсудна".
"Всього за кілька тижнів він перейшов від слів про те, що Brexit без угоди, на його думку, може статися в одному випадку з мільйона, до слів про те, що шанси (укладання угоди - ред.) невизначені. Це наводить мене на думку , що він вигадує все на ходу", - сказала Стерджен.
У травні уряд Шотландії опублікував законопроект, який передбачає проведення другого референдуму про незалежність від Сполученого Королівства до 2021 року. Тоді Стерджен зазначила, що повторне голосування має дати країні "можливість обрати шлях незалежної європейської нації, а не нав'язане нам майбутнє з Brexit".
Перший референдум про незалежність Шотландії від Великої Британії пройшов в 2014 році. Тоді 55% населення виступили проти такого кроку. У той же час 23 червня 2016 року під час референдуму про вихід Британії з ЄС 62% шотландців висловилися за подальше членство в об'єднанні. Соціологічне опитування YouGov свідчить про зростання підтримки ідеї незалежності від Великої Британії серед шотландців. 49% шотландців готові підтримати вихід Шотландії зі складу Сполученого Королівства. Згідно з опитуванням, проведеним у червні 2018 року, відокремитися від Британії хотіли 45% шотландців.
Раніше Джонсон, перебуваючи на саміті G7 в Біарріці, заявив в інтерв'ю телеканалу BBC, що шанси на укладення угоди з ЄС щодо Brexit - невизначені. Він зазначив, що все залежить від дій ЄС, і вказав на важливість підготовки до виходу з ЄС без угоди.
Джонсон раніше неодноразово заявляв, що Велика Британія в будь-якому випадку покине ЄС в обумовлені з Брюсселем терміни - 31 жовтня. У той же час, він зазначав, що укладення угоди з Євросоюзом є для нього пріоритетним завданням.
Джонсон вчергове заявив, що в разі виходу з ЄС без угоди, Британія не має наміру виплачувати Євросоюзу 39 млрд фунтів відступних. Ці кошти він пообіцяв направити на інші пріоритетні завдання.
Прем'єр-міністр Британії домагається відновлення переговорів про умови Brexit. Однак в ЄС вже заявили, що не збираються робити цього, тому що вважають оптимальними домовленості, досягнуті під час переговорів з урядом Терези Мей.