Військові, які влаштували повторний переворот в Буркіна-Фасо, оголосили по місцевому радіо і телебаченню про розпуск парламенту, запровадження комендантської години і закриття наземних і повітряних кордонів країни.
Як повідомляє AP, на вулицях столиці країни Уагадугу досі чути постріли.
Текст заяви зачитав військовий в камуфляжі, який захопив владу в країні. Він зазначив, що виконуючий обов'язки президента позбавлений влади.
Як повідомляє AP, владу в країні захопили офіцери елітних підрозділів, які називають себе "Національною радою за демократію". Однак влада в країні фактично перейшла в руки військових, тобто хунти.
Як додає Reuters, ці військові мають безпосереднє відношення до поваленого в 2014 році президента Буркіна Фасо Блеза Компаоре. Лідер нинішнього перевороту, Гілберт Дієндере, тридцять років працював на Компаоре, тому, вважає агентство, є лояльним до колишнього президента, який втік з країни, і зараз ховається.
Таким чином, вважає Reuters, менш ніж за місяць до демократичних виборів, до влади можуть повернутися лояльні до Компаоре люди.
Буркіна-Фасо є колишньою французькою колонією, тому має близькі зв'язки з Францією та ЄС. У країнах ЄС вже засудили новий переворот, закликавши негайно відпустити виконуючого обов'язки президента Буркіна-Фасо і прем'єра перехідного уряду. Вони були призначені при схваленні міжнародного співтовариства в листопаді 2014 року і повинні були правити до демократичних виборів 11 жовтня.
В кінці жовтня на тлі охопили країну масових протестів проти політики чинної влади президент країниБлез Кампаоре, який правив протягом 27 років, заявив про відхід у відставку і втік з столиці.