Прем'єр Ізраїлю легалізував дев'ять поселень на Західному березі Йордану через нещодавні терористичні атаки в Єрусалимі. Про рішення Біньяміна Нетаньяху, яке вже спричинило хвилю нерозуміння в Європі, повідомляє DW.
Натомість Євросоюз закликав уряд країни зупинити будівництво поселень і терміново скасувати це рішення.
"ЄС відкидає це рішення і підтверджує свою позицію про те, що поселення є незаконними відповідно до міжнародного права і що він не визнає жодних змін кордонів 1967 року, крім тих, які були узгоджені сторонами", — йдеться у заяві.
Контекст і ретроспектива Шестиденної війни
Нагадаємо, ізраїльські поселення на Західному березі річки Йордан та в секторі Газа створили після 1967 року на територіях, зайнятих Ізраїлем під час Шестиденної війни, яка визначила становище в регіоні на десятиліття наперед.
Шестиденна війна на Близькому Сході відбулась між Ізраїлем з одного боку та арабською коаліцією – Єгиптом , Сирією , Йорданією , Іраком та Алжиром з іншого. З 5 по 10 червня 1967 року . До кінця травня до коаліції приєдналися Йорданія та Ірак . ВПС Ізраїлю за кілька годин розбила ВПС арабських країн, і далі протягом тижня здобув перемогу над вищезгаданою низкою держав, які залишилися без повітряної підтримки.
Жителями поселень на Західному березі Йордану є громадяни Ізраїлю, в ООН вже роками визначають ці території як окуповані.
Раніше Генасамблея визначила їх для створення арабської держави Палестина.