UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перемога правих в Італії: що зміниться для України 

Reuters окреслює потенційні гарячі точки в новій коаліції правих в Італії, зокрема йдеться про загальноєвропейське та українське питання. 

Італійський правий альянс, схоже, отримує парламентську більшість після виборів у неділю, але його три основні партії мають різні позиції у важливих сферах. Ось деякі з основних потенційних джерел напруги між “Братами Італії” (FdI) Джорджії Мелоні, “Лігою” Маттео Сальвіні та Forza Italia Сільвіо Берлусконі, пише Reuters

Читайте також: На виборах в Італії лідирують правоцентристи на чолі з Джорджією Мелоні: що кажуть екзит-поли

Європейське питання

“Брати Італії” та “Ліга” в минулому закликали покинути зону євро, тоді як Forza Italia зазвичай представляла себе як помірковану, проєвропейську силу.

Мелоні та Сальвіні продовжують націлюватися на «брюссельських бюрократів» у своїх промовах, але Мелоні нещодавно спробувала переформатувати FdI на більш помірковану консервативну партію, тоді як Сальвіні залишається більш агресивним.

Усі три партії належать до різних груп у Європейському парламенті: Forza Italia входить до Європейської народної партії, FdI до консерваторів і реформістів, тоді як “Ліга” входить до групи демократів.

Коли президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, відповідаючи на запитання про Італію, минулого тижня заявила, що блок має «інструменти» для боротьби з урядами, які не поважають цінності ЄС, Сальвіні засудив її коментарі як «ганебну зарозумілість».

Читайте також: "Хоробрість має обличчя – це обличчя українських чоловіків і жінок": глава Єврокомісії спрогнозувала програш Росією війни

Мелоні була набагато стриманішою, і лише закликала фон дер Ляєн бути більш «розважливою».

Позиція щодо України

Мелоні рішуче виступила на підтримку жорсткої лінії щодо Росії, яку дотримуються НАТО та ЄС, пообіцявши зберегти санкції Заходу та продовжувати допомагати  Києву зброєю.

Читайте також: Путін вторгся, щоб посадити в Київ «порядних людей» – Берлусконі

Берлусконі та Сальвіні, які в минулому часто висловлювали своє захоплення Путіним, були набагато менш однозначними. Лідер “Ліги” закликав до обережності щодо санкцій, тоді як Берлусконі викликав обурення в п’ятницю, коли сказав, що Путін вторгся в Україну, щоб встановити уряд «порядних людей».