UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перемир'я між "Хезболлою" та Ізраїлем може означати ще більше жаху і смертей в Газі — The Guardian

Припинення вогню в Лівані дозволить ізраїльській армії, після відпочинку і переозброєння, сконцентруватися в Газі з ще більшою силою.    

Перемир'я між Ізраїлем та "Хезболлою" триває вже другий день — попри деякі очевидні порушення — Ліван поки що уникнув більшої кількості смертей і руйнувань. Багато людей повертаються додому на південь, незважаючи на ізраїльські попередження.

Але віра Байдена в те, що угода прискорить припинення вогню в Газі, змусить Іран і його маріонеток скласти зброю і відкриє шлях до ширшого регіонального врегулювання, якого він так довго домагався, насправді не має жодного підґрунтя, вважає міжнародний оглядач Саймон Тісдалл.

Читайте також: ХАМАС заявив про готовність до угоди про припинення вогню в Секторі Гази — Reuters

Віддавши минулого місяця наказ про широкомасштабне наземне вторгнення до Лівану, якому передували повітряні бомбардування і диверсії в Бейруті, ізраїльський прем'єр-міністр не збирається зупинятися на досягнутому. Проте причини, через які Нетаньягу вже понад рік відмовляється погодитися на аналогічне припинення вогню в Газі, по суті, не змінилися.

"Війна там влаштовує його політично й особисто. На відміну від Лівану, він продовжує прагнути "повної перемоги". Поступки ХАМАСу, такі як звільнення палестинських в'язнів, розвалили б його жорстку праву коаліцію. Війна заважає офіційному розслідуванню зловживань у сфері безпеки, пов'язаних зі звірствами ХАМАСу 7 жовтня 2023 року, а також судовим процесам проти Нетаньягу за звинуваченнями у хабарництві та корупції", — пише оглядач.

Читайте також: Боррель запропонував ЄС призупинити політичний діалог з Ізраїлем через війну в Газі — Reuters

Чого б Байден не сподівався досягти в останні дні свого президентства, у Нетаньягу немає жодного стимулу припинити страждання Гази до того, як Дональд Трамп вступить на посаду президента 20 січня. Лише тоді він, можливо, почне діяти — хоча є сумніви, додає Тісдалл.

Про те, що означає угода між Ізраїлем і "Хезболлою" та як вона вплине на Близький Схід, розповів В'ячеслав Ліхачов у статті "У цьому зацікавлена й Україна. Що означає мир між Ізраїлем і Ліваном".