UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатися вже цього року – президент Литви

Гітанас Науседа також підтримує створення трибуналу для РФ.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Євросоюз вже цього року має розпочати переговори щодо вступу України до Альянсу, передає «Інтерфакс-Україна». Таку заяву він зробив під час спільного з президентом Європейського парламенту Робертою Метсолою підходу до преси у Страсбурзі.

«Україна належить Європейському союзу – українці довели це вже багато разів. І наше завдання – допомогти їм досягти цієї мети, провести всі необхідні реформи для того, щоб приєднатися до Європейського Союзу. Я вітаю заяву, яку ви, мадам президент, зробили щодо переговорів про вступ – ми маємо націлитись, щоб розпочати переговори про вступ уже цього року», – заявив Науседа.

Президент Литви переконаний, що європейська перспектива – те, що «дає надію і силу українському народу, який бореться на полі бою за свою свободу».

«Також важливо продовжувати чинити тиск на Росію та продовжувати застосовувати послідовну політику санкцій. Ці санкції мають бути болючими, і не повинно бути місця для їхнього обходу», – додав Науседа.

Він також наголосив, що потрібно шукати можливості притягнути РФ до відповідальності за злочини, скоєні в Україні.

«Я схвалюю резолюцію Європейського парламенту щодо створення спеціального трибуналу», – наголосив президент Литви.

Гітанас Науседа зазначив, що важливим є об'єднання зусиль у боротьбі з російською дезінформацією та переглядом історії.

«Є необхідність спільної політики ЄС щодо історичної пам'яті. Ми маємо робити більше», – заявив Науседа.

Читайте також: Боррель: «Україна належить до сім'ї ЄС і точно буде членом Євросоюзу»

Під час зустрічі з Робертою Метсолою у Львові президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне вже цього року завершити виконання рекомендацій Єврокомісії та розпочати переговори щодо вступу до Євросоюзу.

Про що свідчить перша оцінка Єврокомісії про готовність України до приєднання до ЄС, дізнайтеся зі статті експертів Українського центру європейської політики Любові Акуленко та Сніжани Дяченка «Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, про які треба знати».