UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переговори про припинення вогню в Секторі Гази зайшли в глухий кут після операції в місті Рафах — прем'єр Катару

За його словами, наразі зберігаються суттєві відмінності в позиціях сторін. 

Переговори про припинення вогню в Секторі Гази зайшли в глухий кут після операції Ізраїлю в південному місті Рафах, заявив у вівторок, 14 травня, прем'єр-міністр Катару шейх Мухаммед бін Абдулрахман Аль Тані. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Чому Байден призупинив поставки важких бомб до Ізраїлю? — The Hill

Ізраїльські операції в Рафаху, які розпочалися цього місяця, закрили основний пункт перетину кордону з Єгиптом, що, на думку гуманітарних організацій, погіршило ситуацію.

“Особливо в останні кілька тижнів ми спостерігали певне пожвавлення, але, на жаль, ситуація не рухалася в правильному напрямку, і зараз ми перебуваємо майже в глухому куті. Звичайно, те, що сталося з Рафахом, відкинуло нас назад", - сказав Мохаммед.

У вівторок ізраїльські танки просунулися вглиб східної частини Рафаха, досягнувши деяких житлових кварталів, посилюючи наступ на місто, де понад мільйон людей знайшли притулок після вимушеного переселення за сім місяців війни.

Шейх Мохаммед, чия країна виступає посередником між ХАМАС та Ізраїлем заявив, що Катар продовжуватиме працювати над врегулюванням ситуації. За його словами, зараз фундаментальні розбіжності між двома сторонами полягають у питаннях звільнення заручників і припинення війни.

Він попередив, що навіть якщо війна припиниться, без чіткого плану врегулювання для Сектору Гази існує ризик посилення радикалізації в середньостроковій перспективі.

Читайте також: Нинішня стратегія Ізраїлю проти ХАМАС навряд чи призведе до "повної перемоги" — заступник держсекретаря США 

Повідомлялося, що США протягом декількох місяців наполягали на тому, щоб і ХАМАС, і Ізраїль для початку погодилися на шеститижневе припинення вогню, сподіваючись, що пауза в бойових діях буде потенційно продовжена.

Широкі умови угоди обговорювалися вже деякий час: ХАМАС мав контролювати звільнення десятків заручників, а Ізраїль - звільнити палестинських ув'язнених. Однак сторони місяцями сперечалися щодо низки деталей, так і не дійшовши згоди.