UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переговори Британії та ЄС стосовно торговельної угоди зайшли в глухий кут — FT

Велика Британія та ЄС повинні знайти компроміс, інакше домовленостей не буде досягнуто.

Переговори Великої Британії та ЄС стосовно торговельної угоди після Brexit починають заходити в глухий кут. Британія рішуче відкидає ті умови угоди, які на думку британського уряду «обмежують права Сполученого Королівства», пише Financial Times.

ЄС розуміє намагання Британії стати «повністю незалежною», саме тому Європейський союз готовий «відійти від занадто нав’язливих вимог».

Однак, невирішеними все ще залишаються питання рибного промислу та держпідтримки.

Британський уряд все ще має дійти згоди стосовно нової угоди між собою.

Здавалося б, що консервативний уряд схильний до жорсткого контролю та чітких механізмів правозастосування. Але консервативний уряд Британії «глибоко розділений».

Позиційний документ уряду Британії повинен бути представлений цієї осені, однак дата ще досі не встановлена.

Для прикладу, радник британського прем’єр-міністра Домінік Каммінгс віддає перевагу «вільним правилам», вимагаючи «гнучкості режиму», який буде встановлений потенційною угодою.

Більш «традиційні консерватори» визнають необхідність «надійного режиму», адже на їхню думку, існує ризик того, що Британія може стати «заручником політичного тиску» з боку Європи.

Чим «вільніших правил» вимагатиме Британія, тим меншою стає вірогідність досягнення компромісу з ЄС.

Велика Британія боїться, що вона перетвориться на «торгового конкурента ЄС» з низьким рівнем оподаткування та низьким рівнем регулювання.

Якщо Сполучене Королівство буде відмовлятися йти на компроміс з ЄС, існує ризик того, що британські експортери «втратять доступ до ринку».

Британський уряд не зможе зупинити підвищення тарифів у майбутньому, якщо торговельна угода з ЄС не буде укладена, резюмує FT.

Читайте також: Британія підпише першу торговельну угоду з Японією після Brexit — FT

Раніше повідомлялося, що Британія офіційно підтвердила ЄС, що не має наміру продовжувати перехідний період щодо Brexit.