Незважаючи на прогрес, переговори з іранської ядерної програми зайшли в глухий кут, повідомляє агентство Reuters, посилаючись на свої джерела.
Учасники переговорів не можуть прийти до згоди в ключових деталях: зняття санкцій і майбутні розробки ядерної зброї в Ірані.
Останній раунд переговорів завершився у швейцарському місті Лозанна вранці в середу, 1 квітня.
Шість держав - США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія і Китай намагаються зупинити Іран від розробки атомної бомби в обмін на послаблення міжнародної санкції, які "б'ють" по економіці країни. Іран стверджує, що його ядерна програма носить мирний характер.
Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус, який висував чіткі вимоги до Ірану, повернувся в Париж, оскільки переговори не привели до "негайної операції".
За словами західних дипломатів, Іран на вівторок підтвердив свої "ядерні права", припускаючи, що переговори, які проходять уже сьомий день, знову "відкладаються".
Чиновники попередили, що будь-яка угода, ймовірно, буде крихким і неповним.
Попередня операція повинна стати важливою віхою до укладення остаточної згоди, яка повинна бути досягнута до кінця червня. Якщо це станеться, то може закінчитися 12-річне протистояння між Іраном та світовими державами, що зменшить ризик війни на Близькому Сході.
У той же час, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, який повернувся до Москви, сказав, що було досягнуто згоди по всім ключовим аспектам". Але дипломат, близький до переговорів, заперечував, що така згода була досягнута.
Адміністрація США Барака Обами хотіла укласти угоду ще до кінця березня. Але досягти згоди з ключових деталей, що повинно лягти в основу ядерної угоди, не вдалося.
Високопоставлений іранський дипломат заявив, що Тегеран готовий вести переговори до тих пір, поки вони не вийдуть з "глухого кута". "Іран не хоче ядерну угоду тільки заради угоди, остаточна угода має гарантувати ядерне права іранського народу", - сказав Хамід Байдинеяд журналістам.
Видання The Washington Post писало, що Іран може піти на "ядерну угоду" через слабке зростання економіки.
Як заявила 28 березня верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, переговори за іранською ядерною програмою близькі до успішного завершення.
21 березня, за кілька днів до вирішальних переговорів про ядерну програму Тегерана президент Ірану Хасан Роухани висловив впевненість у можливості врегулювання залишаються відкритими питань.
3 березня міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф відкинув пропозицію президента США Барака Обами про заморожування ядерної програми на термін від 10 років.