UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перед загрозою сплеску COVID Китай розширює лікарні та відділення інтенсивної терапії

Китай відмовляється від політики "нульового ковіда".

Зіткнувшись із сплеском захворюваності на вірус COVID-19, Китай створює більше реанімаційних відділень і намагається посилити стаціонари, скасовуючи заходи по боротьбі з вірусом, які призвели до того, що мільйони людей виявилися замкненими у своїх будинках, впало економічне зростання і спалахнули протести, повідомляє АР NEWS

Читайте також: Apple хоче якомога швидше вивести cвої виробництва з Китаю – ЗМІ

Уряд президента Сі Цзіньпіна офіційно зобов'язався зупинити циркуляцію вірусу, ставши останньою великою країною, яка намагалася це зробити. Але останні кроки китайської влади говорять про те, що правляча комуністична партія вже готова миритися із сплеском захворюваності без запровадження карантину та закриття підприємств. Тобто Китай згортає свою стратегію "нуль-COVID".

За даними державних ЗМІ, на засіданні кабінету міністрів у четвер було прийнято рішення про "повну мобілізацію" лікарень, включаючи збільшення чисельності персоналу для забезпечення їхньої "боєздатності" та збільшення постачання ліків. Чиновникам було наказано стежити за здоров'ям усіх мешканців свого району у віці 65 років та старших.

Неясно, наскільки зросла кількість випадків зараження після того, як Пекін минулого тижня скасував обов'язкове тестування щодня у багатьох районах. Але інтерв'ю та повідомлення в соціальних мережах говорять про спалахи захворювання на підприємствах та школах по всій країні. Деякі ресторани та інші підприємства закрилися, бо надто багато співробітників захворіли.

Центр тестування на віруси у пекінському районі Рунфен Шуйшань закрився, бо всі його співробітники заражені, повідомила у суботу районна адміністрація на своїй сторінці у соціальних мережах. "Будь ласка, будьте терплячі", - йдеться в повідомленні.

Проте офіційне число випадків захворювання знижується, оскільки з середи у багатьох районах КНР було припинено обов'язкове тестування.

У неділю уряд повідомив про 10 815 нових випадків захворювання, включаючи 8 477 без симптомів. Це чи одна чверть від щоденного піку попереднього тижня, що перевищував 40 000, але це тільки ті люди, які проходять тестування після вступу до лікарень або на роботу до шкіл та інших місць підвищеного ризику.

Таким чином, очевидно, що Пекін поступово намагається приєднатися до Сполучених Штатів та інших урядів, які скасували обмеження на поїздки та інші обмеження та намагаються жити з вірусом.

Китай дотримувався політики нульової боротьби з COVID-19, навіть тоді як більшість країн світу намагається співіснувати з коронавірусом. Незважаючи на низький рівень нових випадків відповідно до світових стандартів, випадки зараження у Китаї досягли рекордних значень за кілька днів.

Повністю подолати СOVID-19 не вдасться – нам доведеться навчитися співіснувати із ним, вважають експерти Українського центру охорони здоров'я (UHC). «Він стане ендемічним, тобто буде з нами завжди, наприклад, як зараз грип.