UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перед виборами Кремль може сильніше задуматись про ставлення росіян до війни в Україні – ISW

При цьому «єдинороси» навіть вирішили не акцентувати увагу на війні під час передвиборчої кампанії.

Влада країни-терористки РФ може бути дедалі більше стурбована тим, як населення країни ставиться до війни в Україні, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Зокрема, це пов’язано з регіональними виборами, які мають відбутися у вересні 2023 року, а також з президентськими перегонами 2024 року.

Вказано, що російське джерело та опозиційне видання «Верстка» стверджували, нібито ініціатива Міноборони РФ з підвищення граничного призовного віку з 27 до 30 років викликала бурхливе обговорення серед кремлівських чиновників.

«Джерела стверджували, що Рада безпеки РФ закликала адміністрацію президента не підтримувати ініціативу Міноборони через побоювання, що ініціатива викличе негативну реакцію громадськості та вплине на рейтинг президента Владіміра Путіна. Джерела повідомили, що міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу проштовхнув ініціативу та зберіг підтримку Путіна, попри занепокоєння Ради безпеки», – зазначили в ISW. 

Читайте також: NYT: Все змінилося - війна наближається до росіян

Водночас «Верстка» писала, нібито Путін підтримав ініціативу Міноборони, вислухавши при цьому аргументи Шойгу про нестачу військових на полі бою в Україні. Крім того, за даними видання, чиновники правлячої партії «Единая Россия» бояться використовувати війну в Україні у своїй передвиборчій кампанії на майбутніх регіональних та місцевих виборах. «Єдинороси» начеб-то стурбовані тим, як на це може відреагувати електорат. «Верстка» писала, що партія Путіна натомість хоче висвітлювати та апелювати до локальних проблем. При цьому у виданні зазначили, що отримали доступ до виборчих матеріалів «Единой России», і там війна не є головною темою.

«Занепокоєння серед елементів Кремля та «Единой России» вказує на стурбованість внутрішньою підтримкою війни та побоювання, що передбачувана виборча легітимність Кремля може послабитися на майбутніх виборах – хоча, безсумнівно, ця втрата підтримки насамперед створює для «Единой России» більшу потребу фальсифікувати результати виборів і можливість місцевих програшів іншим «керованим опозиційним» партіям, а не законна загроза її домінуванню в російській політиці», – пояснили в Інституті вивчення війни.

Читайте також: РФ зможе продовжувати війну у такому ж темпі ще довго – розвідка Естонії

Нагадаємо, у березні цього року рівень підтримки війни проти України серед населення Росії почав знижуватися, але в цілому він все одно залишається високим, особливо серед старших людей. За перехід до мирних переговорів, як і раніше, висловлюються близько половини респондентів, за продовження військових дій – майже стільки ж. Такі дані показало чергове соціологічне опитування російського «Левада-центру».