Перед катастрофою малазійського "Боїнга" на сході України уряд Німеччини було інформовано про можливий обстріл пасажирських літаків над Донбасом, повідомили в понеділок, 27 квітня, телеканали WDR, NDR і газета Süddeutsche Zeitung з посиланням на секретні дані міністерства закордонних справ ФРН.
При цьому влада не винесла застереження німецьким авіакомпаніях у зв'язку з імовірною небезпекою польотів над територією конфлікту, зазначають ЗМІ.
За два дні до катастрофи рейсу MH-17 авіакомпанії Malaysia Airlines, 15 липня 2014 року, німецький МЗС звернув увагу у телеграфному повідомленні на тривожну ситуацію на Донбасі у зв'язку з обстрілом українського військово-транспортного літака Ан-26, що летів на висоті понад 6000 метрів. При цьому військові експерти визнали, що для цивільної авіації в регіоні склалася реальна загроза. Крім того, німецька службу розвідки BND кілька разів уряду повідомила, що безпека польотів в зоні українського конфлікту не забезпечена.
Міністерство транспорту Німеччини підтвердило, що Берлін не попереджав про можливе погіршення ситуації з пасажирськими перельотами на сході України.
Boeing 777, що виконував рейс MH-17 з Амстердама в Куала-Лумпур, імовірно, був збитий ракетою над територією Донецької області. Всі, хто знаходилися на борту 298 осіб загинули.
Повідомлялося, що контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.