Адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа буде змушена вирішувати більш складні і важливі проблеми, ніж російське питання, пишуть у своїй статті для DT.UA Олег Білоколос і Олександр Хара.
Аналітики відзначають, що незважаючи на лояльні заяви Трампа на адресу Путіна, основні кандидати на ключові посади в адміністрації навряд чи будуть проявляти м'якість по відношенню до Кремля, хоч і будуть реалізовувати зовнішньополітичний курс, визначений президентом.
"При цьому слід зазначити, що перед новим Білим домом будуть стояти набагато більш складні питання, ніж російський, а саме: боротьба з міжнародним тероризмом; проблема ядерної програми КНДР; визначення нового характеру відносин США та їх союзниками, зокрема і НАТО; формулювання політики щодо Китаю; переформатування торговельних угод, зокрема щодо NAFTA, та ін", – йдеться в статті.
Білоколос і Хара відзначають, що однодумець Трампа та кандидат на посаду глави Держдепу США, екс-мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані в коментарі для ЗМІ заявив, що США повинні використовувати проти РФ загрозу застосування військової сили.
У свою чергу, кандидат на пост міністра оборони США генерал Джеймс Меттис, заслужив собі славу і авторитет участю у всіх військових кампаніях США починаючи з операції в Перській затоці в 1991 році, відомий своєю критикою адміністрації Обами, яка дозволила Росії, Ірану і Китаю "роз'їдати світовий порядок".
Раніше в інтерв'ю The New York Times Дональд Трамп заявив, що виступає за діалог з російським президентом Володимиром Путіним, проте відкидає ідею того, що будь потепління відносин з Москвою можна буде назвати "перезавантаженням".
Детальніше про можливий склад адміністрації Дональда Трампа читайте в статті Олега Бєлоколоса та Олександра Хари "Новий кабінет Трампа: командна стратегія або какофонія впливів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".