Речник Ради національної безпеки Джон Кірбі заявив, що Пентагон вивчає доцільність надання винищувачів Україні, хоча ці зусилля знаходяться на дуже ранніх стадіях. Про це повідомляє Bloomberg.
Зусилля Пентагону, про які сказав Кірбі, зосереджені на постачанні американських літаків, а не колишніх радянських реактивних літаків. Відтак українські пілоти повинні пройти навчання на цих винищувачах, а також їх обслуговувати.
З огляду на це Кірбі додав: «Тож це не те, що станеться найближчим часом».
Слова речника Ради нацбезпеки підтвердила і кореспондентка відділу зовнішньої політики Пентагону Лара Селігман у своєму Twitter.
«Міністерство оборони проводить “деякі попередні дослідження” щодо потенційного постачання винищувачів Україні, каже Кірбі. Але це станеться нескоро, враховуючи те, наскільки складними є їх експлуатація та обслуговування. Підтверджує те, на що ВПС США натякали останні кілька днів», – написала Лара Селігман.
Нагадаємо, 22 липня Білий дім оголосив додатковий пакет військової допомоги Україні на $270 млн, який включає чотири командно-штабні машини; ще чотири РСЗВ HIMARS і боєприпаси до них; 36 тисяч артилерійських снарядів калібру 105 мм; 580 тактичних безпілотних літальних комплексів Phoenix Ghost; 3000 одиниць протитанкової зброї; комплектуючі і запчастини.
Нагадаємо також, радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван під час виступу на безпековому форумі в Аспені в п'ятницю, 22 липня, заявив, що США наразі не готові надати Україні ракети ATACMS, які мають дальність до 300 км і підходять для РСЗВ HIMARS.