UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пентагон проведе секретну зустріч з виробниками озброєнь

Обговорять зміцнення військово-промислової бази США.

Заступник міністра оборони США Кет Хікс проведе секретну зустріч з провідними оборонними підрядниками США, щоб обговорити національну оборонну стратегію, забезпечення ланцюгів поставок, зміцнення оборонної промислової бази та проблеми з робочою силою, повідомляє Reuters.

Серед чиновників Пентагону зростає стурбованість тим, що провідні американські оборонні постачальники зіштовхнуться з різким збільшенням замовлень на зброю з боку європейських країн, таких як Німеччина і Польща, на тлі зростання побоювань щодо амбіцій президента Росії Владіміра Путіна в регіоні.

Попередні зустрічі представників Пентагону з провідними виробниками озброєнь, включаючи Lockheed Martin Corp (LMT.N), Raytheon Technologies Corp (RTX.N) і General Dynamics Corp (GD.N), були присвячені Україні та розробці гіперзвукової зброї.

Попри глобальний інтерес до зброї, великі американські виробники озброєнь продовжують посилатися на жорсткий ринок праці та тривалі проблеми з ланцюгами поставок, спричинені пандемією коронавірусу, щоб зменшити очікування щодо того, як швидко вони зможуть виконати потенційні замовлення.

«Ми чули занепокоєння з боку промисловості щодо проблем з ланцюгами поставок і проблем з робочою силою - і ми поділяємо їх», - заявив представник Пентагону Білл Лаплант.

Проблеми з ланцюгами постачання, пов'язані з пандемією, все ще завдають шкоди оборонним підрядникам, оскільки компоненти і матеріали не надходять вчасно, що затримує виробництво.

Пентагон планує виділити 500 мільйонів доларів на програми підготовки та утримання робочої сили, а також понад два мільярди доларів на інвестиції в ланцюги поставок в найближчі роки в рамках зусиль, спрямованих на вирішення цих проблем.

Але вторгнення Росії в Україну спонукало такі країни, як США і Німеччина, збільшити свої бюджети на оборону до рекордних рівнів.

Читайте також: Пентагон: Україна отримає від США вісім систем NASAMS

Тим часом оборонна промисловість самостійно вживає заходів для стабілізації ланцюгів поставок та робочої сили.

Глава Raytheon Грег Хейс заявив інвесторам минулого тижня, що компанія розгорнула команди для роботи з 400 проблемними постачальниками «на щоденній основі, отримуючи від них сировину, надаючи їм робочу силу, надаючи їм технічну підтримку».

Фінансовий директор Northrop Grumman Corp (NOC.N) Дейв Кеффер повідомив Reuters, що компанія додала багато ресурсів і зосередилася на робочій силі.

Минулого місяця глава Lockheed Martin Джим Тейклет повідомив інвесторам, що компанія проводить «перехресне навчання» співробітників, щоб дозволити їм переходити з однієї виробничої лінії на іншу в міру зростання попиту і змін в найближчі роки.