UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пентагон аналізує власні потреби в боєприпасах через виснаження Україною запасів —The Wall Street Journal

США може знадобитися менше боєприпасів, оскільки росіяни використали надзвичайно багато власних.

Пентагон проводить оцінку своїх ракет, артилерійських снарядів та інших боєприпасів у в світлі великої кількості витрачених під час бойових дій в Україні цього року запасів. Може виявитись, що США потрібно тримати у своєму арсеналі менше боєприпасів, оскільки росіяни витратили надзвичайно багато власних. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на представників оборони.

Значна кількість боєприпасів американського виробництва, якими українські війська стріляли по росіянах, зменшила запаси США, крім того неабияк зносились стволи гаубиць. Це підсвітило проблему недостатнього інвестування у виробництво та закупівлю боєприпасів упродовж останніх років, яку, як заявив Пентагон, буде вирішено.

Підрядники оборонного відомства заявили, що поєднання браку робочої сили, застарілих виробничих ліній і проблем із ланцюгом поставок, спричинених пандемією Covid-19 та конфліктом в Україні, призвело до того, що США потрібні роки для надолуження втраченого. За останнє десятиліття Пентагон купував боєприпаси нерегулярно, а нові системи озброєнь часто перемагали в бюджетних суперечках щодо снарядів або боєприпасів.

Війна в Україні дає можливість впоратися з цими викликами, зазначив керівник відділу закупівель Пентагону.

«Потрібно мати майже таке політичне середовище, як у нас зараз, коли люди бачать нагальну потребу щодо цього», — сказав Білл ЛаПлант, заступник міністра оборони з питань придбання та забезпечення. 

Він додав, що в часи миру та процвітання це зброя та боєприпаси — чи не перша річ, яка викреслюється з першочергових потреб бюджету.

Пентагон уже взяв на себе зобов'язання подвоїти виробництво протитанкової ракети Javelin. Цей процес, за словами представника Lockheed Martin Corp., який є співвиробником цього виду озброєння, займе близько двох років. Міноборони також розширює виробництво ракетних установок Himars та інших боєприпасів.

Цього тижня представники оборонного відомства заявили, що прагнуть прискорити збільшення виробництва та потужності, а новий законопроект про оборонну політику, який оприлюднив Конгрес, включає $2,7 мільярда на зміцнення промислової бази боєприпасів. Це дозволить Пентагону упродовж кількох років купувати боєприпаси у більшій кількості, що, у свою чергу, виправдає витрати виробників на  додаткові нвестиції та створення робочих місць.

Читайте також: Розробник HIMARS створює зброю, яка збиває ракети та дрони лазером

Проблеми стосуються низки матеріалів і компонентів: від комп’ютерних мікросхем до кулькових підшипників і хімікатів, які використовуються у вибухових речовинах.

«Ми повинні відтворити всю цю систему, яка була фактично закрита і розвіяна за вітром, — говорить доктор Лаплант.  — Якби це були лише шарикопідшипники, у нас був би Манхеттенський проект із підшипниками». 

Майк МакКорд, головний фінансовий директор Міністерства оборони, заявив цього тижня, що в бюджетному запиті Пентагону на 2024 фінансовий рік багато  уваги приділено промисловій базі боєприпасів.

На це заплановано витратити $2 мільярд додаткових бюджетних коштів, спрямованих на модернізацію виробництва боєприпасів, а також $10 мільярдів на поточні та планові замовленнях боєприпасів.

Цього тижня армія уклала контракт з General Dynamics Corp. на будівництво нової виробничої лінії для деталей 155-мм гаубичних снарядів на заводі поблизу Далласа. Міністр армії Крістін Вормут минулого тижня заявила, що США планують до весни збільшити щомісячне виробництво снарядів з 14 000 зараз до 20 000, а до 2025 року наростити його до 40 000.

Підрядники оборонного відомства заявили, що їхнє виробництво боєприпасів за останні роки відображає попит з боку найбільшого замовника – Пентагону. Керівники компанії заявили, що їм потрібна більша впевненість щодо майбутнього попиту, адже вони інвестували частину власних коштів у збільшення виробництва до того, як отримають контракти.

Військові лідери США кажуть, що не страждають від нестачі боєприпасів через Україну, вказуючи на аналіз, який військові проводять перед відправкою зброї з існуючих запасів до Києва. Крім того, Пентагон намагається визначити, чи становить Росія меншу загрозу для інтересів США, ніж до війни, оскільки у боротьбі з українцями вона використала багато власної зброї. Не виключено, що зроблений висновок призведе до рекомендаціїдля членам Організації Північноатлантичного договору тримати в резерві менше боєприпасів.

«Сьогоднішня Росія — це не та Росія, що була торік», — сказав доктор Лаплант.

Пентагон розробляє нове концепцію потреб для подолання двох масштабних конфліктів одночасно, що є основним принципом Стратегії національної оборони. Кімберлі Джексон, заступник помічника міністра оборони з питань готовності сил, заявила на галузевому заході цього тижня, що вона бути завершена упродовж наступних кількох місяців.

Генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, сказав, що Пентагон прагне переконатися, що він зробив «правильну математику, правильні оцінки».

«Тоді ми звернемося до промисловості, щоб вжити потрібних коригувальних заходів та бути впевненими, що маємо відповідні рівні запасів для того, що може статися», — сказав він у вівторок на саміті Ради генеральних директорів The Wall Street Journal.

Збільшення виробництва боєприпасів вимагатиме як внутрішніх інвестицій, так і більшої співпраці із закордонними союзниками, заявили представники Пентагону.

Читайте також: Пентагон проведе секретну зустріч з виробниками озброєнь

Виробництво в США зосереджене на п'яти армійських заводах, які частково керуються приватними компаніями. Деякі з яких почали роботу в 1940-х роках, або раніше. Згідно з нещодавньою доповіддю Управління досліджень Конгресу, недостатні інвестиції призвели до занепокоєння Пентагону та Конгресу щодо питань виробництва та безпеки.

Пентагон і низка союзників США вивчають спільні замовлення на боєприпаси, хоча жодних угод ще не підписано. Наразі США також покладаються на закордонні потужності, зокрема на виробничі лінії в Польщі та Болгарії.