UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пентагон відкликає відправлених на кордон із Мексикою військовослужбовців

Всі військовослужбовці, яких Дональд Трамп розпорядився направити на американо-мексиканський кордон, до 25 грудня повернуться у місця постійної дислокації.

Починаючи з наступного тижня, Міністерство оборони США почне відкликати 5,8 тисячі раніше направлених на кордон з Мексикою військовослужбовців, передає ТАСС з посиланням на коментар американським ЗМІ генерал-лейтенанта армії США Джеффрі Б'юкенена, який курирує операцію у південно-західній ділянці американського кордону.

За словами Б'юкенена, всі військовослужбовці, яких Дональд Трамп розпорядився направити на американо-мексиканський кордон до проміжних виборів у Конгрес, будуть вдома вже до Різдва (в США відзначається 25 грудня). План збільшення контингенту до 15 тисяч військових вирішено скасувати.

Генерал також підтвердив, що Пентагон відхилив запит Міністерства внутрішньої безпеки щодо прикриття прикордонників у разі, якщо на кордоні виникнуть запеклі сутички з учасниками так званого "каравану мігрантів", які розраховують нелегальним чином потрапити на територію США.

"Це завдання правоохоронних структур, у міністра оборони немає повноважень задовольняти [такі запити] усередині країни", - зазначив Б'юкенен.

Караван мігрантів з Центральної Америки рухається в бік Сполучених Штатів вже більше місяця. Своїми основними мотивами учасники каравану називають прагнення втекти від насильства в центральноамериканських країнах і забезпечити собі краще життя. 9 листопада Трамп підписав президентський указ, який забороняє надавати притулок тим мігрантам, які потрапили на територію США незаконно.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 25 жовтня заявив, що змушений залучити сили армії для припинення незаконних проникнень мігрантів на територію Штатів з боку Мексики; його заява прозвучала на тлі повідомлень про рух в США через територію Мексики колони мігрантів з кількох тисяч громадян латиноамериканських країн, які біжать від економічної кризи. Мова йшла про 800 військових, які повинні були надати допомогу в охороні кордону. Однак стало відомо, що США збільшили свою присутність на мексиканському кордоні до 15 тисяч військових.