UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пентагон відклав навчання української армії через побоювання ескалації конфлікту в Донбасі - WSJ

Захід хоче змусити Путіна змінити свою політику щодо України, але боїться його спровокувати на нову ескалацію конфлікту.

США відклали навчальну програму для українських солдатів, щоб не дати Кремлю привід порушити крихку "перемир'я" в Донбасі, цитує The Wall Street Journal командувача Збройних сил США в Європі генерал-лейтенанта Бена Ходжеса.

Заяви генерала відображають дилему, з якою зіткнувся Захід на тлі вторгнення Росії в Україну: як змусити президента РФ Володимира Путіна піти на поступки, не провокуючи при цьому його на ескалацію боротьби.

У США вважають, що будь-яка відверта військова допомога викличе у Москви бажання "помститися".

"Адміністрація дуже обережна, вони (американські чиновники - ред.) не хочуть нового "яблука розбрату" після Мінську-2", - сказав колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

"Початок навчання було відкладено, щоб спробувати дати більше можливостей для реалізації мінських угод", - сказав генерал Ходжес.

Разом із цим Ходжес зазначив, що серед чиновників США є деякі, які дуже бояться спровокувати росіян. "Вони (росіяни - ред.) явно не потребують провокації, дивлячись на те, що вони роблять", - сказав генерал.

Угоди від 12 лютого передбачали повне припинення вогню і відведення важких озброєнь вже найближчим часом. У штабі АТО повідомляють, що бойовики продовжують обстрілювати сили АТО з важкого озброєння. Як заявляв президент України Петро Порошенко, Росія 1100 разів порушила перемир'я в Донбасі. Президент вважає, що мінські домовленості зазнали провалу.

Напередодні президент України Петро Порошенко вніс на розгляд у Верховну Раду поправки до закону про "особливий статус" окремих регіонів Донбасу. Новий законопроект передбачає, що раніше прийнятий закон "про особливий статус" окремих регіонів Донецької і Луганської областей, почне діяти після позачергових виборів, проведених у відповідності з Конституцією України, з дотриманням..вільних і прозорих виборів, а також публічності та відкритості виборчого процесу..з обов'язковим дотриманням стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів".