UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пентагон у зв'язку з українською кризою перегляне чисельність контингенту у Європі

Вашингтон не хоче конфронтації з Росією, але інтервенція в Криму ставить питання про необхідність переоцінити чисельність американського контингенту в Європі. Сьогодні він в 4 рази менший, ніж у рік розпаду СРСР.

У зв'язку з їконфліктом між Росією і Україною, Міністерство оборони США має намір переоцінити чисельність американського військового контингенту в Європі. Про це заявив помічник міністра оборони США Дерек Чоллет, виступаючи в комітеті з питань збройних сил Палати представників Конгресу США.

"Незаконна інтервенція Росії на Україні є викликом нашому уявленню про єдину, вільну і мирну Європу. Вона створює нестабільність на кордонах НАТО", - заявив Чоллет, що відповідає в Пентагоні за питання міжнародної безпеки.

Зазначивши, що Вашингтон не хоче конфронтації з Росією, високопоставлений чиновник не став заглиблюватися у подробиці планів перегляду чисельності американського контингенту.

Сьогодні в Європі дислоковано близько 67 тисяч американських військовослужбовців. Більшість з них знаходиться у Німеччині (40 тисяч осіб), Італії (11 тисяч) та Великобританії (9,5 тисячі). Це фактично у чотири рази менше, ніж чисельність американського контингенту в Старому світі (285 тисяч) в 1991 році, напередодні розпаду СРСР. В останні роки Пентагон закрив ряд європейських баз.

Нагадаємо, раніше Пентагон заявив про намір посилити контингент морської піхоти у Румунії. 175 морпіхів вирушать на базу у Румунії поблизу Чорного моря на тлі посилення напруженості у зв'язку з російською анексією Криму.

Рішення направити додатковий контингент морських піхотинців до Румунії було прийнято ще в минулому році - до початку нинішньої кризи. Однак повідомлення про нього прийшло слідом за новиною, що глава Європейського військового командування США генерал Філіп Брідлав розглядає можливість направлення американського військового корабля у Чорне море в найближчі дні, щоб заспокоїти союзників з НАТО та провести навчання з партнерами.

Крім того, повідомляли, що після спільних з НАТО військових навчань в Україні може залишитися військова техніка.

1 квітня Верховна Рада схвалила проведення в Україні багатонаціональних навчань у 2014 році з партнерами з країн ЄС і НАТО. У законопроекті пропонували схвалити рішення президента про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2014 році для участі в українсько-польських навчаннях авіаційних підрозділів на рівні ескадрилій, українсько-польських навчаннях підрозділів військової поліції "Правопорядок - 2014", українсько-американських навчаннях "Репід Трайдент-2014", українсько-польських навчаннях авіаційних підрозділів "Безпечне небо-2014", українсько-американських навчаннях "Сі Бриз-2014", багатонаціональних навчаннях "Світла лавина-2014", багатонаціональних навчаннях гірсько-піхотних підрозділів "Карпати-2014"українсько-молдовсько-румунських навчаннях механізованих підрозділів "Південь-2014". !zn

Читайте також:

Есмінець ВМС США "Дональд Кук" увійшов у Чорне море

НАТО допоможе Україні в захисті стратегічних об'єктів