UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пентагон повідомив подробиці ракетного удару по Сирії

Американські військові проводять оцінку результатів удару.

В Міністерстві оборони США підтвердили, що випустили 59 ракет Tomahawk Land Attack Missiles (TLAMs) по аеродрому сирійських урядових сил Шайрат в провінції Хомс.

"За наказом президента, американські сили зробили удар крилатими ракетами по аеродрому сирійських ВПС сьогодні близько 20:40 з Вашингтоном (4:40 ранку, 7 квітня за місцевим часом у Сирії - ред). Метою удару був визначений аеродром Шайрат в провінції Хомс", - заявив прес-секретар Міністерства оборони США Джефф Девіс, пише "Укрінформ".

Ракети, випущені з есмінців USS Porter і USS Ross у східній частині Середземного моря. "Томагавки" запустили по літакам на сирійському аеродромі, захищеним ангару для них, складах з нафтопродуктами і матеріально-технічним обладнанням, бункерів з боєприпасами, системам ППО і радарам.

"Як і завжди, США застосували надзвичайні заходи, щоб уникнути жертв серед цивільного населення, згідно з законом про збройних конфліктах. Були реалізовані всі заходи, щоб здійснити цей удар з мінімальним ризиком для персоналу на аеродромі", - підкреслили в Пентагоні.

При цьому наголошується, що аеродром Шайрат використовувався для зберігання хімічної зброї. Удар американських сил був призначений "для стримування режиму щодо повторного використання ними хімічної зброї".

"Перші ознаки вказують на те, що цей удар серйозно пошкодив і зруйнував сирійські літаки, а також інфраструктуру та обладнання на аеродромі Шайрат, і зменшив здатність сирійського уряду використовувати хімічну зброю. Застосування хімічної зброї проти невинних людей неприпустимо", - наголошується в заяві Пентагону.

Читайте також: Хімічна атака в Сирії призвела до загибелі 27 дітей - ЮНІСЕФ

Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті близько 100 осіб. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якого раніше публічно відмовилася.