UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пентагон поступився Держдепартаменту роллю у відносинах з Росією – WSJ

Війна в Україні показала, що переговори між міністрами оборони втратили сенс.

Коли 3 почала стягувати армію до кордонів України, тодішній міністр оборони США Чак Хейгел зателефонував своєму московському колезі і висловив занепокоєння американської сторони через дії росіян.

Цього року, коли російські літаки почали возити озброєння в Сирію, міністр оборони Еш Картер в цей час оглядав завод Boeingв Сент-Луїсі.

"Зміна формату спілкування означає, що Пентагон поступився місцем Держсекретарю Джону Керрі у відносинах з Росією, відмовившись від важливого способу зв'язку, який в минулому використовували для зняття напруги чи висловлювання невдоволення Америки", - пише Діон Ніссенбаум на сторінках Wall Street Journal.

Автор зауважує, що Чак Хейг активно розвивав свої відносини з Сергієм Шойгу. Міністри оборони чотири рази говорили по телефону через загострення у відносинах між їхніми країнами.

Але коли почалася криза в Україні, телефонні переговори між Шойгу і Хейгелом виявилися марними. Російський міністр заперечував відправку армії Росії в Крим навіть тоді, коли вже було очевидно, що вони там точно є. Таким чином, у Пентагоні з часом вирішили, що Шойгу немає жодного впливу на події, або не хоче на них впливати.

В березні 2014 року Міноборони США призупинило відносини з Росією на знак протесту проти вторгнення в Україну російських військ. Більше не було жодних двосторонніх зустрічей, спільних навчань і оборонних конференцій за участі Росії.

В цей же час, Хейгел розповідав, що просив Барака Обаму зберегти військовий канал зв'язку, оскільки вважав, що він знадобиться для вирішення конфлікту на Близькому Сході.

"У середу з'явилися ознаки того, що політика США змінюється. Керрі і російський міністр закордонних справ Сергій Лавров обговорили відновлення зв'язку в оборонній сфері між двома країнами. А чиновники в Пентагоні заговорили про те, що настав час відновити заморожені відносини з Росією", - йдеться в статті.

В цей же час, нинішній глава Пентагону Еш Картер назвав ІДІЛ і Росію головними загрозамидля США. Раніше головнокомандувач військами НАТО генерал Філіп Бридлав знову озвучив свою позицію щодо того, що Росія є головною світовою загрозою. Також він підкреслив реваншистський характер політики Росії.

9 липня американський міністр ВПС Дебора Джеймс заявила, що Росія є найбільшою загрозою національної безпеки Сполучених Штатів, Вашингтон має наростити свою військову присутність в Європі. Також Джеймс висловила своє невдоволення тим фактом, що лише 4 з 28 членів НАТО витрачають 2% ВВП на оборону. Нагадаємо, в Комітеті з питань Збройних сил США назвали Росію стратегічною ядерною загрозою.