3 готує свою відповідь агресивній поведінці Росії, "значно" збільшуючи витрати на операції в Європі в наступному фіскальному році. Американські чиновники запевняють, що такий крок спричинений вторгненням російських військ в Україну.
Про це на сторінках Financial Times пише оглядач Джеф Даєр. Він уточнює, що Вашингтон збирається збільшити витрати на програму European Reassurance Initiative.
Вона покликана розширити військову присутність США в Європі і стримувати можливі нові прояви "російського авантюризму" в Балтії і Східній Європі. Також ця програма повинна заспокоїти союзників на континенті, які почали сумніватися в тому, що США цікавляться європейською безпекою.
За словами помічника заступника міністра оборони США Браяна Маккіона, збільшення фінансування американських оборонних програм в Європі – це відповідь на поведінку Росії. І йдеться не лише про Україну, а й про порушення угоди щодо скорочення арсеналу ракет середньої дальності польоту.
"Ми інвестуємо в низку можливостей, деякі з яких вже були заплановані, а інші – нові чи будуть нарощуватися в бюджеті 2017 року. Росіяни побачать цю діяльність, побачать її в нашому бюджеті. І ми сподіваємося, вони почнуть розуміти, що наша відповідь зовсім не на користь їхній безпеці", - пояснив Маккіон під час слухання в Конгресі.
Раніше глава Пентагону закликав НАТО відповісти на виклик Росії в Європі. Ештон Картер у своєму виступі на щорічній зустрічі керівників американського бізнесу, який організований газетою Wall Street Journal, торкнувся політики Росії в Європі і зазначив, що "такого (виклику – прим. ред.) не було з часів холодної війни", і підкреслив, що США "повинні відповісти на нього".
22 вересня, офіційний представник Держдепартаменту США Марк Тонер звинуватив Росію в порушенні Мінських угод і заявив, що в даний час з Кремлем не можна вести справи "як зазвичай".
Раніше головнокомандувач військами НАТО генерал Філіп Бридлав знову озвучив свою позицію щодо того, що Росія є головною світовою загрозою. Також він підкреслив реваншистський характер політики Росії.
9 липня американський міністр ВПС Дебора Джеймс заявила, що Росія є найбільшою загрозою національної безпеки Сполучених Штатів, Вашингтон має наростити свою військову присутність в Європі. Також Джеймс висловила своє невдоволення тим фактом, що лише 4 з 28 членів НАТО витрачають 2% ВВП на оборону. У Комітеті з питань Збройних сил США назвали Росію стратегічною ядерною загрозою.