Армія США вживе заходів для захисту підполковника Александра Віндмана і його сім'ї, якщо це буде необхідно, можливо, шляхом переміщення їх на військову базу після того, як ключовий свідок у ході розслідування імпічменту президента Трампа, який ведуть демократи, висловив стурбованість з приводу його безпеки, заявив агентству Reuters американський чиновник.
Віндман є одним зі свідків на публічних слуханнях на цьому тижні про спроби Трампа змусити Україну почати розслідування стосовно свого політичного конкурента Джо Байдена, колишнього віцепрезидента США, який є провідним кандидатом від Демократичної партії.
Процес імпічменту поляризував політику США: демократи стверджують, що поведінка Трампа по відношенню до України рівносильна зловживанню владою, а Трамп і деякі з його прихильників називають це "полюванням на відьом".
Деякі союзники Трампа в консервативних ЗМІ піддали сумніву лояльність Віндмана до Сполучених Штатів. Трамп минулого місяця назвав Віндмана, ветерана війни в Іраку, "тим, хто ніколи не стане підтримувати Трампа".
Американський чиновник, який говорив на умовах анонімності, сказав, що армія проводить оцінки безпеки, так як Віндман висловив стурбованість з приводу безпеки його сім'ї. Чиновник додав, що Віндман і його сім'я можуть бути переміщені на базу, якщо загроза для нього зросте.
Чиновник заявив, що армія вчинить аналогічних запобіжних заходів, якщо хто-небудь з військовослужбовців звернеться з такими проблемами.
Про можливості посиленого захисту для Віндмана вперше повідомила газета The Wall Street Journal.
Під час свого виступу у вівторок вранці Віндман, головний експерт Ради національної безпеки Білого дому по Україні, сказав, що запит Трампа про проведення розслідування під час телефонного дзвінка в липні з президентом України Володимиром Зеленським був неналежним. Це "прохання" стало центральним елементом процедури імпічменту Трампа.
Віндман також засудив словесні напади на свідків в ході розслідування.
Віндман - який народився в колишньому Радянському Союзі - звернувся до свого батька на слуханні і подякував йому за імміграцію в Сполучені Штати, де він припустив, що говорити правду відносно безпечно.
"Тато, моє сьогоднішнє засідання у Капітолії США, бесіда з нашими виборними посадовими особами, є доказом того, що сорок років тому ти прийняв правильне рішення покинути Радянський Союз і приїхати сюди, в Сполучені Штати Америки у пошуках кращого життя для нашої сім'ї", - сказав Віндман.
13 листопада в нижній палаті Конгресу США почалися публічні слухання у справі про імпічмент. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.
Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".