Адміністрація Трампа планує відправити ще кілька тисяч військовослужбовців на Близький Схід і рухається до ухвалення рішення направити мільярди доларів на озброєння союзників у регіоні, повідомили джерела газети The Wall Street Journal.
Вище керівництво Пентагону і представники Білого дому в четвер домовилися спочатку направити до 3000 додаткових військ на Близький Схід, і зараз ведуться дискусії з приводу підтримки підводних човнів, літаків, безпілотників і протиракетних батарей.
За словами офіційних осіб, військові чиновники, які спостерігають за операціями на Близькому Сході, запросили до 13 000 додаткових військовослужбовців. Офіційні особи заявили, що спочатку направлять від двох до трьох тисяч військовослужбовців. Перекидання військ стане першою з наступних. Військові чиновники запросили всього направити в регіон додаткові 13 тисяч військових.
Зараз в Іраку, Афганістані та Сирії базуються 20 тисяч американських військових, а також ще тисячі, які є частиною недавнього розгортання авіаносця і інших кораблів і бомбардувальників.
Раніше президент США Дональд Трамп на тлі зростання напруженості в Перській затоці пригрозив Ірану "початком кінця" і закликав Тегеран ніколи не загрожувати Вашингтону.
Як повідомлялося, у відповідь на загострення конфлікту між Вашингтоном і Тегераном США відправили в регіон авіаносну групу на чолі з авіаносцем "Авраам Лінкольн" і групу бомбардувальників B-52. Також США наказали державним службовцям, які не виконують надзвичайних завдань, покинути Ірак, а американські війська в Іраку і Сирії були приведені в стан підвищеної боєготовності.
У відповідь на такі дії в Корпусі вартових ісламської революції заявили про готовність дати відсіч Вашингтону. Втім Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що війни Ірану зі США не буде. Міністр закордонних справ Ірану Джавад Зариф також відкинув можливість нової війни в Перській затоці, оскільки, на його думку, "ніхто не може протистояти Ірану в регіоні". Він додав, що Дональд Трамп теж не хоче конфлікту, але "люди навколо нього підштовхують його до війни".
Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов'язань в рамках ядерної угоди. США в 2018 році вийшли з цієї угоди в односторонньому порядку і запровадили санкції проти нафтового і банківського секторів іранської економіки.
У відповідь на останні кроки Тегерана Вашингтон оголосив про введення санкцій проти металургійної та гірничодобувної галузей Ірану. В ЄС, у свою чергу, закликали Іран повернутися до виконання пунктів ядерної угоди і також пригрозили застосувати санкції в разі відмови Тегерана зробити це.