UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пелосі намагається витягнути з імпічменту Трампа максимум політичної користі – експерт

Демократи розуміють безперспективність спроб усунути 45-го президента з його посади і хочуть вичавити із ситуації максимум користі.

Епопея з імпічментом президента США Дональда Трампа пройшла одну з ключових точок – слухання 18 грудня, коли Палата представників Конгресу підтримала вираз недовіри главі держави. Однак при цьому демократи розуміють всю безперспективність відсторонення 45-го президента від посади, на що потрібно голосування двома третинами у контрольованому республіканцями Сенаті, пише у своєму матеріалі для DT.UA експерт Майдану закордонних справ Олександр Хара.

На думку автора, лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі хоче вичавити максимум користі для своєї партії у рік президентських виборів із ситуації, що зараз склалася.

"Попри озвучене бажання лідера республіканської більшості в Сенаті провести слухання швидкими темпами і якомога швидше, контроль за ситуацією поки що залишається в руках їхніх опонентів. Спікер Палати представників заявила, що не поспішатиме визначати керуючих імпічментом нижньої палати, які представлятимуть справу в Сенаті, доки республіканці не забезпечать "чесного процесу". Розуміючи безперспективність усунення 45-го президента з посади, на що потрібне голосування двома третинами в контрольованому республіканцями Сенаті (53 проти 47), Ненсі Пелозі намагається взяти з імпічменту максимум політичної користі у рік виборів", – пише він.

Нагадаємо, Палата представників проголосувала за відсторонення від посади президента Дональда Трампа. Конгресмени визнали Трампа винним у зловживанні владою - обвинувачення підтримав 221 конгресмен при необхідних 216 голосах.

31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права та обов'язки учасників процесу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор запідозрив Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

З 13 по 21 листопада в Конгресі проходили відкриті слухання. Показання дали тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор та заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, екс-посол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенси Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер глава представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

Детальніше про імпічмент президента Трампа, цілі республіканців і демократів, а також про те, яке відношення американські міжпартійні розборки мають до України, читайте в матеріалі Олександра Хари "Полювання "слонів" на "віслюків" в українському сафарі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".