UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пекін накрило густою хмарою смогу, видимість скоротилася до декількох сотень метрів

Очікується, що найближчим часом ситуація зі смогом у Пекіні не покращиться. За прогнозами експертів, у п'ятницю вранці видимість у місті буде становити менше 500 метрів.

Мешканці Пекіна 16 січня опинилися у владі густого смогу, що оповив мегаполіс.

Смог почав збиратися над містом ще у середу. Протягом ночі його щільність продовжувала зростати. У четвер концентрація дрібних частинок у повітрі у більшості районів становить 400-500 мікрограмів на кубічний метр. Це більш ніж у 20 разів перевищує допустиму норму, рекомендовану Світовою організацією охорони здоров'я.

За даними посольства США, в певний момент концентрація шкідливих часток у повітрі у Пекіні перевищила норму в 25 разів.

У повітрі стоїть їдкий запах диму. У деяких районах видимість скоротилася до декількох сотень метрів.

Через густий туман на вулицях не видно хмарочосів. Щоб уникнути зростання дорожньо-транспортних пригод у місті закрили автотраси. Місцева влада оголосила другий ("жовтий") рівень забруднення.

Очікується, що найближчим часом ситуація зі смогом у Пекіні не покращиться. За прогнозами експертів, у п'ятницю вранці видимість у місті буде становити менше 500 метрів.

Щоб захистити своє здоров'я від впливу смогу, мешканцям рекомендовано вживати заходів обережності. Чиновники радять людям, особливо літнім і дітям, по можливості, не виходити на вулицю, а іншим - користуватися захисними масками.

BBC зазначає, що китайські міста часто стикаються зі смогом, який утворюється в результаті роботи вугільних електростанцій, заводів, а також мільйонів транспортних засобів на дорогах. Дослідження показують, що забруднення повітря щорічно стає причиною передчасної смерті сотень тисяч осіб.

Варто відзначити, що Україна - у списку країн з найбільшим забрудненням навколишнього середовища. Щороку брудне повітря вбиває близько 500 українців на кожні 1000 квадратних кілометрів - тобто, 301 тисячу людей (всього за рік Україна втрачає близько 700 тисяч жителів). Гірша ситуація тільки у Китаї, Індії та Японії. !zn

Читайте також:

Влада Пекіна погодилася оприлюднити дані про забруднення повітря

Допустимий рівень забруднення повітря в Києві перевищено у шість разів