Споруда Великої Китайської стіни і освоєння Сибіру свідчить про сильну волю двох великих націй, вони зараз повинні діяти спільно для кращого майбутнього всього світу, переконаний патріарх Кирил. В ході першого в історії візиту в Китайську Народну Республіку він відвідав сьогодні Велику Китайську стіну.
На думку патріарха, цей "чудовий пам'ятник китайської архітектури" - символ величі духу Китаю, "викликає велику повагу перед великим сусідом". "Ми можемо зрозуміти, що з себе являє китайська нація, яка її традиція, які її вольові установки", - зазначив патріарх.
Оглядаючи цю гігантську споруду, він провів паралель з освоєнням Сибіру російським народом. "Росія також відзначена великим проявом сили нашого народу - і в тих війнах, які ми вели, і особливо в освоєнні Сибіру, яке вимагало неймовірних зусиль, вражало і вражає дуже багатьох людей", - сказав патріарх. "Ось тут на Далекому Сході дві країни стикаються, дві сильні країни, дві сильні нації. Тому, примножуючи наші зусилля, складаючи наші зусилля, ми разом маємо працювати для кращого майбутнього наших народів і всього світу", - переконаний Предстоятель Російської православної церкви.
Велика Китайська стіна - одне з чудес світу, веде свою історію з III століття до нашої ери, її будівництво продовжилося до ХVII століття. У свій час від краю і до краю вона мала протяжність понад 2,5 тис км і проходила по вершинах гірських масивів аж до Жовтого моря.
Патріарх Кирил оглянув Імператорський палац. Напередодні, в перший день візиту він зустрівся з Головою Китайської народної республіки. Протягом наступних чотирьох днів патріарх Кирило зустрінеться з православними віруючими в Пекіні, в Харбіні та в Шанхаї. !zn
Читайте також:
Знайдено невідому ділянку Великої китайської стіни
Археологи знайшли ще 20 км Великої китайської стіни
Звичайні "дива". Об'єктивні рейтинги або суб'єктивні спекуляції?