UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пашинян зустрівся з Путіним і заявив, що хоче тісніших військових зв'язків між РФ і Вірменією

Нікол Пашинян і Володимир Путін зустрілись в Сочі, Росія, 14 травня 2018

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в Сочі 14 травня на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним запевнив його в "стратегічної важливості вірмено-російських відносин",повідомляє "Радіо Свобода".

"Ніхто ніколи не ставив, і я думаю, що не буде ставити під сумнів стратегічну важливість вірмено-російських відносин. Ми налаштовані й у нас є велика енергія дати новий імпульс нашим відносинам і в політичному сенсі, і в торговельно-економічному сенсі. І ми сподіваємося розвивати наші відносини у військово-технічній галузі та в інших галузях", - сказав прем'єр-міністр Вірменії.

Пашинян зазначив, що у Вірменії високо цінують "конструктивну позицію", яку Росія займала в ході внутрішньополітичної кризи в країні.

Путін на зустрічі, що відбулася в Сочі 14 травня висловив надію, що при новому уряді Вірменії відносини між Москвою і Єреваном будуть розвиватися не менш динамічно, ніж раніше.

Президент Росії заявив, що Москва розглядає Вірменію, як найближчого партнера і союзника в регіоні", додавши, що це стосується й економічної взаємодії, та питань безпеки.

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян напередодні ввечері прибув у Сочі, для участі у саміті Євразійського економічного союзу.

Росія є найважливішим союзником для кавказької країни. У Вірменії дислоковано близько трьох тисяч військовослужбовців Росії.

Після вступу на посаду Пашинян намагався послабити побоювання своїх опонентів щодо можливого розриву з Москвою. Проте він також зазначив, що буде "активно розвивати" співпраця з США, Євросоюзом, Іраном, Грузією, Китаєм та Індією.

Читайте також: З подачі Пашиняна президент Вірменії звільнив керівників поліції і СНБ

Раніше призначений у квітні прем'єром колишній президент Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку під тиском масових вуличних протестів. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки глави уряду.

Після обрання прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян запевнив, що не має наміру робити кроки, які б негативно вплинули на відносини Єревана з Кремлем, а також висловив впевненість, що російсько-вірменські відносини будуть поліпшуватися.