UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПАРЄ закликала низку країн відмовитися від смертної кари

Заяву оприлюднив комітет ПАРЄ з правових питань та прав людини напередодні Всесвітнього Дня проти смертної кари

Незважаючи на високий розвиток, багато країн не поспішають відмовлятися від такого дієвого інструменту, як смертна кара. Це є несумісним з демократичними принципами та правами людини, вважають у ПАРЄ.

У Парламентській асамблеї Ради Європи звернулися із закликом до ряду країн відмовитися від застосування смертної кари.

Відповідну заяву оприлюднив комітет ПАРЄ з правових питань та прав людини, повідомляє Укрінформ.

Звернення приурочене до 17-го Всесвітнього дня проти смертної кари, що відзначається сьогодні, 10 жовтня.

"Комітет закликає такі країни, як США, Ізраїль, Японія, Йорданія, Казахстан, Марокко, а також Білорусь і Палестинська автономія, ввести мораторій на смертну кару і негайно скасувати її на законодавчому рівні", - заявили в ПАРЄ.

В асамблеї нагадали, що в 2018 році в 50 країнах до страти засудили мінімум 19 тис. осіб, 690 вироків були приведені у виконання.

Нагадаємо, Федеральне бюро в'язниць США відновить практику смертної кари. У найближчі місяці планується стратити п'ятьох ув'язнених, засуджених до смертної кари за вбивство, повідомило у четвер Міністерство юстиції.

Раніше президент Дональд Трамп розкритикував ідею губернатора штату Каліфорнія накласти мораторій на смертну кару для 737 холоднокровних вбивць.

Відзначимо, в Україні смертна кара була скасована 22 роки тому, в 1997 році. Скасування вищої міри покарання було однією з умов членства України в Раді Європи. За час дії статті в Україні стратили 612 ув'язнених. До цих пір в світі залишається більше двох десятків країн, які використовують смерть як міру покарання. За даними організації Amnesty International, найбільше страт відбувається в Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Пакистані.