UA / RU
Підтримати ZN.ua

Партія Меркель домовилася про коаліцію з соціал-демократами

Договір буде представлено в середу громадськості федеральним канцлером, головою ХДС Ангелою Меркель, лідером ХСС Хорстом Зеєхофером і керівником СДПН Зігмаром Габріелем.

Партія канцлера Німеччини Ангели Меркель домовилася створити коаліцію з лівоцентристською Соціал-демократичною партією (СДПН). Це рішення було прийнято в ніч на середу після тривалих дискусій між лідерами СДПН, християнських демократів Меркель (ХДС) і їхніх союзників ХСС.

Як домовилися сторони, СДПН отримає в новому "чорно-червоному" кабінеті на чолі з Ангелою Меркель шість міністерств, до ХДС відійдуть п'ять федеральних відомств плюс посада глави відомства федерального канцлера (у ранзі міністра), а представники ХСС очолять три міністерства. Таким чином, 17 грудня Ангелу Меркель може бути втретє обрано федеральним канцлером. У цьому випадку новий "чорно-червоний" кабінет міністрів ФРН у той же день приступить до роботи.

Договір, в якому близько 170 сторінок, буде представлено в середу громадськості федеральним канцлером, головою ХДС Ангелою Меркель, лідером ХСС Хорстом Зеєхофером і керівником СДПН Зігмаром Габріелем.

За даними джерел, сторонам вдалося домовитися про встановлення у країні з 2015 року мінімального рівня оплати праці в розмірі 8,50 євро на годину, як того вимагали соціал-демократи. Узгоджено також комплекс заходів щодо вдосконалення пенсійного забезпечення.

Компромісу було досягнуто і з питання про введення мита за проїзд на німецьким швидкісних автомагістралях, проти чого спочатку виступала Меркель. Цей дорожній податок буде стягуватися тільки з іноземних водіїв легкових автомобілів. Відповідний закон заплановано прийняти у 2014 році.

Також прийнято рішення дозволити народженим у Федеративній республіці дітям іноземців отримувати подвійне громадянство, чого вимагала СДПН. Мова йде про те, що надалі народженим в Німеччині від іноземних батьків дітям не доведеться до 23 років обирати, якому паспорту віддати перевагу - своєї країни або німецькому.

Досягнуто також компроміс з так званого "енергетичного повороту", тобто активному розвитку у Німеччині альтернативної енергетики.

Окрім того, ХДС/ХСС домовилися не підвищувати податки для реалізації проектів "великої коаліції". Передбачається також, що з 2015 року ФРН не буде брати на себе нових боргових зобов'язань.

zn
Меркель і Європа

Переговорний марафон тривав всю ніч, у тому числі, тому, що у четвер Ангела Меркель поїде на саміт "Східного партнерства" до Вільнюса. В оточенні голови німецького уряду відзначили, що вона неодмінно має намір взяти участь у цьому форумі.

Ангела Меркель, Хорст Зеєхофер і Зігмар Габріель на заключному етапі переговорів провели тристоронню зустріч, на якій вони погоджували питання фінансування проектів "чорно-червоної" коаліції.

Переговори було ускладнено рішенням соціал-демократів схвалити договір лише після того, як його схвалить партійний базис. Передбачається, що рядових членів СДПН буде опитано з цією метою на початку грудня поштою. Залежно від результату цього своєрідного референдуму, угоду буде прийнято, або відкинуто. З цієї причини на той самий період перенесено оприлюднення поіменного списку майбутніх міністрів, що зазвичай завжди відбувалося безпосередньо після завершення переговорів.

Загальна вартість усіх запланованих реформ оцінюється експертами у 23 мільярди євро. Проте майбутні коаліціанти обіцяють забезпечити їхнє фінансування без підвищення податків. Більше того, вже у 2015 році федеральний бюджет має бути складено з нульовим дефіцитом.

Нагадаємо, про перші переговори між консервативним блоком ХДС/ХСС і "Зеленими" мова йшла вже у кінці вересня. Раніше лідери природоохоронної партії прийняли рішення прийняти таку пропозицію у разі його надходження.

Керівники "Зелених" заявляли, що вважають малоймовірним створення "чорно-зеленої" коаліції, однак готові вести серйозні, предметні переговори з ХДС/ХСС. Серед вимог партії "Союз-90"/"Зелені", що отримала на виборах до бундестагу 8,4% голосів виборців, зокрема, збільшення витрат на освіту, розвиток альтернативної енергетики, встановлення законодавством мінімального розміру оплати праці тощо.

Перемогу на парламентських виборах у Німеччині, які пройшли 22 вересня, отримав блок ХДС/ХСС. Однак у нього немає абсолютної більшості, що створило необхідність формування коаліції. Колишній партнер консервативного блоку з коаліції - Вільна демократична партія (ВДП) не потрапила до бундестагу. !zn

Читайте також:

Половина українців хотіли б такого керівника країни, як Ангела Меркель

Німеччина стоїть за крок від формування третьої в історії "великої коаліції"

Соратника Меркель Норберта Ламмерта знову обрано головою бундестагу