UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент Венесуели відхилив продовження режиму надзвичайного стану

Венесуельські парламентарії побачили в діях президента Ніколаса Мадуро "тоталітарні тенденції" та підготовку до диктатури.

Парламент Венесуели відхилив прийнятий урядом декрет про урізання прав парламенту і наділення армії надзвичайними повноваженнями. На думку депутатів, цей документ ще більше розхитує демократію в країні. Опозиція закликала провести 18 травня нові загальнонаціональні протести.

Парламентарії звинуватили президента Ніколаса Мадуро в проходженні "тоталітарним тенденціям" та підготовці диктатури. "Цей декрет анулює конституцію", - цитує агентство dpa одного з депутатів.

Проте в двох попередніх випадках верховний суд країни подібні декрети президента визнав правомочними, пише Deutsche Welle.

З середини січня в країні діє надзвичайний економічний стан, спрямоване на подолання продовольчої кризи.

16 травня Мадуро підписав указ про наділення уряду надзвичайними повноваженнями. Він дає уряду можливість регулювати сферу безпеки і перерозподіляти продовольство та енергопостачання "в цілях захисту найбільш вразливих верств населення". Де-факто в країні було введено надзвичайний стан, в рамках якого були сильно обмежені права парламенту Венесуели.

Уряд Венесуели прийняв рішення продовжити до кінця травня режим скороченого дводенного робочоготижня для бюджетників, зробивши робочими днями тільки понеділок і вівторок.. У школах також введений скорочений навчальний тиждень - з понеділка по четвер.

Крім того, після декількох місяців позапланових відключень електроенергії, уряд почав планові відключення електрики, ввівши чотиригодинний ліміт на її подачу на більшій частині території Венесуели.

До таких заходів влада країни змушена вдатися у зв'язку з критично низьким рівнем води на ГЕС імені Симона Болівара ("Гурі") через сильну засуху, що призвело до гострого дефіциту електроенергії.

Також було прийнято рішення перевести годинник на півгодини вперед для економії електроенергії.

Аналогічна енергетична криза через посуху сталася в країні в 2010 році. Тоді президент Уго Чавес був змушений ввести надзвичайний стан.

Однак нинішня криза відбувається на тлі скорочення економічного росту через низькі ціни на нафту. Опозиція звинувачує владу у невмілому управлінні країною.