Битва за Brexit вступає у вирішальну фазу: 29 березня має стати фінальним акордом. Проте компромісу з противниками виходу з ЄС поки не спостерігається. Це викликає відому напруженість не тільки в правлячих колах, але і в суспільстві загалом, яке з однаковою увагою, як прихильники, так і супротивники, стежить за подіями.
Сьогодні, 29 січня, Тереза Мей запропонувала депутатам продовжити дебати і проголосувати за Brexit 14 лютого, якщо до того часу угоду не буде узгоджено, повідомляє The Guardian. Голосування відбудеться о 21 годині за київським часом, а поки, протягом усього дня, депутати парламенту обговорюють поправки, які вносилися з обох сторін. Втім, на голосування будуть поставлені не всі запропоновані поправки, а лише найбільш значні і невідкладні.
Раніше Мей заявила на щотижневій нараді старших міністрів на Даунінг-стріт, що вона відкриє сьогоднішню дискусію про Brexit заявою, яка пояснює, чому вона підтримує поправку сера Грема Брейді, який запропонував вилучення "запасного механізму" з угоди і заміну його "альтернативними механізмами".
Передбачається, що сьогодні депутати проголосують за поправку про кордон між Північною Ірландією і Республікою Ірландія.
Також депутат Лейбористської партії Івет Купер запропонувала передати контроль над Brexit від уряду до парламенту. Якщо цю пропозицію схвалять, то депутатам, які хочуть заблокувати, відкласти або переглянути договір про Brexit, це не вдасться.
Мей говорить, що вона потребує "значної і юридично обов'язкової зміни угоди про відкликання".
Крім того, вона хоче подальших консультацій з Палатою громад і повинна дати суспільству більше гарантій того, що Велика Британія не знизить рівень зайнятості або екологічні стандарти. І, якщо ЄС піднімає стандарти, Велика Британія повинна розглянути можливість їх відповідності.
Мей звернулася до депутатів із закликом: "Якщо ви хочете Brexit, ви повинні проголосувати за Brexit"! Проте технічно це не так - рішення про вихід було прийнято на референдумі, а депутати вирішують, яким чином Британія вийде з ЄС.
Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили кількість зручних сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" у щотижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Безумовно, якщо Велика Британія все ж таки покине Європейський союз без угоди, то у неї, напевно, з'являться складнощі у взаєминах з ним. І інші країни, які, можливо, і подумують про вихід, зрозуміють цей невербальний сигнал правильно.